Wielki mecz G2 – Samuraje zdeklasowały NAVI na dwóch ostatnich mapach i awansowały do półfinału ESL Pro League. Wcześniej Vitality zatrzymało Outsiders.

European Union G2 2:1 NAVI Ukraine

  • Dust2 – 13:16
  • Inferno – 16:9
  • Mirage – 16:9

NAVI nie najlepszą grę prezentowało już w fazie grupowej. Tak naprawdę ekipa s1mple’a awans do play-offów zawdzięczała jedynie temu, iż Vitality w ostatniej grupowej kolejce zdołało pokonać Spirit. Słaba postawa reprezentantów ukraińskiej organizacji była widoczna również w jej pierwszym pojedynku w fazie pucharowej, gdy co prawda pokonali Heroic, lecz duży wpływ na to miała długa przerwa w trakcie trzeciej mapy, które wybiła z rytmu Duńczyków.

Pojedynek ćwierćfinałowy NAVI rozpoczęło jedynak z wysokiego „C”, pokonując dobrze prezentujące się G2 na Duście 2. Po tej porażce Samuraje były już jednak bezlitosne dla s1mple i spółki, bez skrupułów wykorzystując ich wszelkie słabości. Ekipa NiKo pewnie triumfowała na Inferno, a następnie Mirage’u, a co za tym idzie, wyeliminowała ostatecznie Natus Vincere z 16. sezonu ESL Pro League.

W awans do finału ESL Pro League G2 Esports powalczy z Vitality. W ćwierćfinale zespół Spinxa pokonał wynikiem 2 do 0 Outsiders. W pierwszym z półfinałów Cloud9 podejmie natomiast Team Liquid.