Trzeci dzień 12. sezonu ESL Pro League jest już historią. Pierwszymi punktami w tabeli mogą pochwalić się fnatic oraz Complexity. Drugie zwycięstwo odniosło natomiast G2 Esports.

Czwartkowe zmagania w ramach ESL Pro League rozpoczęły się od starcia fnatic przeciwko Spirit. Rosjanie sięgnęli po otwierającą mapę, a zapewniła im to przede wszystkim bardzo dobra postawa po stronie broniącej. Następnie zawodnicy przenieśli się na Inferno, lokację wybraną przez Szwedów. Tam sytuacja nieco się powtórzyła – pierwsza część pojedynku była niesamowicie wyrównana, natomiast później Golden i spółka występujący w roli antyterrorystów nie dali rywalom rozwinąć skrzydeł w ataku. Wszystko musiało rozstrzygnąć się na Trainie. Do przerwy na tablicy wyników po raz trzeci widniało 8:7, lecz po przerwie byliśmy świadkami koncertu tylko jednego zespołu. Defensywa fnatic była bezbłędna, dzięki czemu drużyna mogła cieszyć się z wygranej 16:7.

W drugim wczorajszym spotkaniu zmierzyły się Complexity oraz Astralis. Oczy widzów przede wszystkim skupiły się na Lukasie „gla1ve” Rossanderze, który powrócił do gry po ponad trzymiesięcznej przerwie. Duńczycy muszą jednak odłożyć świętowanie na inną okazję, ponieważ nie udało im się pokonać ekipy oBo. Dwie mapy były niezwykle wyrównane. Zarówno Train, jak i Dust2 kończyły się po dogrywkach, lecz w obu przypadkach to Complexity przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Drugie zwycięstwo w 12. sezonie ESL Pro League odniosło G2 Esports. Francuzi poradzili sobie z GODSENT, choć tutaj losy spotkania również ważyły się do samego końca. Ostatnie momenty Nuke'a i Vertigo były walką składu STYKO o comeback, jednak kennyS wraz z kolegami zaprezentowali się lepiej w tych decydujących chwilach, triumfując odpowiednio 16:13 i 16:12.

  • Sweden fnatic 2:1 Russian Federation Spirit (Dust2 10:16, Inferno 16:11, Train 16:7)
  • European Union Complexity 2:0 Denmark Astralis (Train 19:17, Dust2 19:17)
  • France G2 Esports 2:0 European Union GODSENT (Nuke 16:13, Vertigo 16:12)

Dziś do gry w ESL Pro League powraca x-kom AGO. Polacy o godzinie 21:00 podejmą drugi zespół rankingu HLTV, czyli Heroic. Harmonogram dnia wygląda następująco:

  • 14:00 – Russian Federation Natus Vincece vs Finland ENCE
  • 17:30 – Germany BIG vs European Union OG
  • 21:00 – Denmark Heroic vs Poland x-kom AGO