FaZe Clan w tym meczu zaprezentował nową wersję siebie. Nie dość, że zobaczyliśmy ich na Vertigo, to jeszcze zawodnicy śmiało korzystali z AUGów.

European Union FaZe Clan

16

Faza grupowa
Finały ESL Pro League Season 9
Mecz otwarcia

Vertigo
(11:4; 5:8)

China  TYLOO

12

Vertigo

TYLOO wygrało pistoletówkę oraz poradziło sobie w kolejnej potyczce, jednak tylko gdy FaZe Clan wyposażyło się w karabiny, zdołało wyrównać wynik. Chińska formacja została zmuszona do grania eco, jednak z samymi pistoletami wzmocniła obronę obszaru bombowego A i prawie wygrała rundę. BnTeT i spółka odpowiedzieli w kolejnej rundzie, nie dając swoim przeciwnikom odskoczyć z wynikiem. Wyrównana walka trwała aż do 5:4, po czym europejska drużyna zaczęła rozdawać karty. Zdecydowanie najbardziej zaskakującą informacją mógł być fakt, że NiKo zaczął korzystać z broni SG556 oraz AUG mimo, że wcześniej ostro je krytykował. Być może właśnie dzięki temu FaZe doprowadziło do wyniku 11:4 przed zmianą stron.

Niesamowite umiejętności raina pozwoliły FaZe skutecznie obronić się podczas pistoletówki. TYLOO nie poradziło sobie podczas pierwszego fulla, przez co pozbawili się marginesu błędu. Dopiero wtedy Chińczycy zaczęli odrabiać straty, lecz wystarczyło malutkie potknięcie, które wykorzystał NEO. Kubski podczas rundy eco wyeliminował jednego z przeciwników na środku, a podniesionym karabinem odbił obszar bombowy.

Polską transmisją z finałów 9. sezonu ESL Pro League możecie znaleźć na oficjalnym kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.