Kolejne indywidualne wyróżnienie od HLTV.org i betway trafia w ręce Jonathana „EliGE” Jablonowskiego. Amerykanin został wybrany najlepszym zawodnikiem finałów 9. sezonu ESL Pro League.

Turniej rozgrywany w Montpellier był dla EliGE'a kolejnym kapitalnym indywidualnym występem. Zawodnik ze Stanów Zjednoczonych osiągnął najwyższy rating spośród wszystkich graczy, choć ma na koncie aż siedemnaście map. Ze swoim wynikiem na poziomie 1.29 wyprzedził Chrisa „chrisJ” de Jonga (1.27) oraz trzech zawodników z ratingiem 1.25 (kennyS, device i woxic). W wielkim finale ta statystyka również należała do Jablonowskiego.

EliGE osiągnął najlepszy wynik w kilku kategoriach. Amerykanin zdobył najwięcej fragów w całym turnieju (395), najwięcej asyst (83), a także może pochwalić się prowadzeniem w klasyfikacji fragów otwierających (70). Ponadto, znalazł się również w czołowej piątce innych ważnych statystyk, takich jak średnie obrażenia na rundę (88.8), eliminacje na rundę (0.82) oraz procent rund z co najmniej jednym fragiem (53.5%).

Wyróżnienie z Montpellier jest drugim tytułem MVP Jonathana Jablonowskiego w karierze. Wcześniej został on wybrany najlepszym zawodnikiem DreamHack Masters Dallas, który odbywał się na przełomie maja i czerwca.