Polacy niestety nie poradzili sobie w pierwszym meczu drugiej fazy ESL Pro League. Po przegranej z HellRaisers czekają ich jeszcze spotkania z OpTic Gaming oraz fnatic.

Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka nie poradzili sobie w inauguracyjnym meczu drugiego etapu ESL Pro League. HellRaisers poradziło sobie z Polakami na dwóch mapach, choć pojedynki były dość wyrównane.

Mecz rozpoczął się od mapy Vertigo, która została wybrana przez Aristocracy. TaZ i spółka na początku całkowicie dominowali swoich przeciwników, doprowadzając do kolosalnej przewagi 3:8. Jednak gdy HellRaisers znalazło sposób na obronę obszaru bombowego A, zdołali wyciągnąć wynik na 7:8. Później drużyna ANGE1a pokazała jak świetnie potrafi sobie radzić po stronie atakującej, oddając naszym wyłącznie dwa punkty.

Później przenieśliśmy się na Overpassa, gdzie Polacy ponownie dobrze weszli w mecz, bo tym razem przed zmianą stron posiadali trzypunktową przewagę. Jednak nawet to nie umożliwiło im wygranej. Przegrana runda po wygranej pistoletówce pogrążyła ich finanse, przez co długo nie mogli znaleźć sposobu na skuteczny atak. Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas robił kolosalną przewagę dla swojego zespołu, przez co okazali się lepsi od naszych wynikiem 16:13.

Dzisiejszym przeciwnikiem Arystokratów będzie duńskie OpTic Gaming. Duńczycy poradzili sobie wczoraj z fnatic, pokonując Szwedów w pełnym best-of-three. Harmonogram dzisiejszych spotkań wygląda następująco:

  • 18:20 – Sweden fnatic vs European Union HellRaisers
  • 22:00 – Denmark OpTic vs Poland Aristocracy

Mecze można oglądać na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.