Już jutro rozpocznie się EPICENTER 2017, które będzie trwało przez cały tydzień. Pierwszy dzień będzie stał pod znakiem pojedynków o Dziką Kartę.

Przed rozpoczęciem turnieju zostaną rozegrane dwa pojedynki o tzw. Dziką Kartę. Cztery zespoły walczyć będą o ostatnie dwa miejsca w turnieju. Zasady są proste – wygrany awansuje do fazy grupowej, zaś przegrany wraca do domu z niczym.

European Union FaZe Clan

Kurs:
1.02 : 7.65

Data rozpoczęcia:
23.10.17 r. godz. 17:00

China TyLoo

FaZe Clan znalazło się tutaj dzięki kwalifikacjom, w których pokonali takie zespoły jak BIG, Heroic czy Ninjas in Pyjamas. Jednak przebrnięcie przez ten etap turnieju było dla nich formalnością, gdyż ostatnio są zdecydowanie najmocniejszą ekipą Starego Kontynentu. Ich świetna forma zapewniła im wygrane dwa turnieje – ESL One New York 2017 oraz ELEAGUE CS:GO Premier 2017. Obydwa wydarzenia zostały całkowicie zdominowane przez europejski zespół. Zarówno w Nowym Jorku jak i Atlancie nie stracili ani jednej mapy. Obecnie uznawani są za najlepszy zespół na świecie.

TyLoo niedawno zdecydowali się na bardzo ciekawy transfer. Pod koniec września w ich szeregi dołączył bondik, który co prawda wciąż jest częścią HellRaisers, to został on wydzierżawiony. Chiński zespół został zaproszony do walki o Dziką Kartę, lecz z tak potężnym przeciwnikiem nie mają wielu szans. TyLoo na swoim koncie ma kilka zaskoczeń na dużych turniejach, jednak tym razem nie sądzę by dali radę znów to zrobić.

FaZe Clan jest stawiane w roli faworyta do wygrania całego turnieju, trzeciego już z rzędu. W tym przypadku nie powinni mieć problemów z pokonaniem swoich oponentów. Trudnością może być nieprzewidywalny styl gry TyLoo z nowym zawodnikiem, ale FaZe jest po prostu lepszym zespołem, który sobie powinien z tym poradzić.

Team Liquid logo

United States Team Liquid

Kurs:
1.28 : 3.03

Data rozpoczęcia:
23.10.17 r. godz. 20:00

Russian Federation Vega Squadron

Team Liquid po przerwie wakacyjnej odżyło. Udało im się dwukrotnie zająć drugie miejsce, lecz ani podczas ESG Tour Mykonos 2017 ani ESL One New York 2017 nie zdołali wejść na najwyższe miejsce podium. Było można zauważyć, że Amerykanie grają pewnie i są w stanie mierzyć się z topowymi zespołami nawet z Europy.

Vega Squadron ostatnio dysponuje bardzo dobrą formą. Sami zawodnicy przyznali, że ich morale podskoczyły do góry po wygranej z Natus Vincere, co umocniło ich w przekonaniu, że mogą zdobyć miano najlepszej drużyny regionu CIS. Potencjał tego zespołu można było zauważyć już podczas kwalifikacji do Majora PGL Kraków 2017. Jednak czy będą w stanie postawić opór Amerykanom?

Ten pojedynek będzie zdecydowanie bardziej wyrównany od poprzedniego. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że Vega Squadron ma realne szanse wygrać mecz best-of-three na Team Liquid. Mimo, że użytkownicy fortuny stawiają Amerykanów w roli faworytów, sądzę że Rosjanie mogą tutaj zaskoczyć międzynarodową widownię.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach EPICENTER 2017. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.