Początek zmagań w grupie B na EPICENTER 2018 przyniósł niespodziankę. Wyższość AVANGAR musiało uznać Ninjas in Pyjamas. Około godziny 18:00 Szwedzi powalczą o pozostanie w turnieju z Liquid lub Swole Patrol.

2

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia AVANGAR po skutecznych obronach w pistoletówce i starciu anty eco. Ninjas in Pyjamas otworzyło dorobek punktowy po zakupie karabinów. Szwedzi szybko wyrównali, a później zbudowali przewagę na poziomie 5:2. Co więcej, po chwili potrafili też błyskawicznie zresetować przeciwnika. Lepsza sytuacja ekonomiczna przyniosła kolejne udane ataki, co z kolei zapewniło im zwycięstwo połowy przy stanie 8:3. Dopiero końcówka należał do drużyny z Kazachstanu. Sięgnęła ona po cztery ostatnie rundy, zmniejszając stratę do jednego oczka przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto Ninjas in Pyjamas. Potyczka z lepszym ekwipunkiem dała Szwedom kolejny punkt, jednak słabo wyposażony oponent zabrał im aż trzy bronie. AVANGAR wkroczyło na właściwe tory, a trzy skuteczne ataki dały im remis 10:10. Po tym byliśmy świadkami dwóch wymian jeden za jeden, co z pewnością nie poprawiło ekonomii antyterrorystów. Kazachowie doskonale wykorzystali tę okazję, zapewniając sobie trzy rundy mapowe. Wykorzystali drugą szansę i zwyciężyli Overpassa 16:13.Wcześniejsza porażka zmotywowała Ninjas in Pyjamas do lepszej gry. Szwedzi dominowali od początku spotkania. Najpierw osiągnęli prowadzenie 3:0, a później po przegranym starciu potrafili natychmiastowo zresetować oponenta. Antyterroryści dopisywali kolejne punkty do swojego konta, a przy tym popisywali się efektownymi zagraniami, jak na przykład clutch 1 vs 3 REZa. Następnie zapewnili sobie zwycięstwo tej połowy Cache'a, kiedy na tablicy wyników widniało 8:1. AVANGAR walczyło o poprawienie rezultatu, lecz dopiero końcówka była dla drużyny udana. Po zdobyciu trzech ostatnich rund, przegrywali do przerwy 5:10.

Po zmianie stron Ninjas in Pyjamas spokojnie dążyło do końcowego zwycięstwa. GeT_RiGhT i spółka zdobyli cztery punkty grając w ataku, a Kazachowie odpowiedzieli właśnie przy stanie 5:14. Początkowo comeback wyglądał obiecująco, lecz jak się okazało, strata była zbyt wysoka. Ekipa fitcha zbliżyła się do oponenta na cztery oczka. Później szwedzka formacja zapewniła sobie pięć szans na zakończenie meczu, po czym wykorzystała pierwszą z nich, wygrywając 16:10.Początek Dusta 2 należał zdecydowanie dla AVANGAR. Antyterroryści ze sporą łatwością odpierali ofensywne próby rywala i cały czas powiększali swoje prowadzenie. Ninjas in Pyjamas nie mogło przedrzeć się przez tę dobrze funkcjonującą defensywę. Kapitalna gra zapewniła kazachskiemu zespołowi zwycięstwo połowy, a co więcej, zachowali przy tym czyste konto. Rewanż Szwedów nadszedł właśnie przy stanie 0:8, choć nie posiadali wtedy pełnego ekwipunku. To podejście przyniosło tylko jedno ponowienie sukcesu, a f0rest wraz z kolegami lepiej wyglądali w samej końcówce, kiedy wygrali trzy starcia i przed zmianą stron przegrywali 5:10.

Po przerwie AVANGAR wróciło na zwycięską ścieżkę i przybliżało się do triumfu w całym spotkaniu. Oprócz pistoletówki i rundy anty eco, terroryści sięgnęli też po pierwszego fulla. Skuteczną odpowiedź Ninjas in Pyjamas zobaczyliśmy dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 5:14. Na niewiele się to zdało, ponieważ formacja z Kazachstanu od razu się zrewanżowała, dzięki czemu na jej koncie pojawiło się dziewięć punktów meczowych. Wtedy Szwedzi podjęli próbę comebacku i byli naprawdę blisko, lecz ostatecznie tego nie dokonali. AVANGAR wykorzystało szóstą szansę i wygrało 16:11.