EnVyUs, czyli zespół Nathan 'NbK' Schmitt, chwilę temu okazał się najlepiej przygotowaną drużyną i zasiadł na najwyższym stopniu podium podczas trwania Game Show Global eSports Cup Finals!


W finałowym, ostatecznym starciu, pokonali oni dignitas wynikiem 3-0 (16-4 na de_Cobblestone, 16-7 podczas de_mirage oraz 16-13 wśród budynków de_inferno).

Pierwszą mapą był wyżej wspomniany de_Cobblestone. Ta mapa została wybrana przez zawodników dignitas, lecz jej przebieg mógł świadczyć o zupełnie innej sytuacji. Cała zła passa rozpoczęła się już podczas rundy następującej po „pistoletach”. Duńczycy przegrali wtedy rundę „anti-eco” w wykonaniu Francuzów i nie byli w stanie powrócić na dobry tor już niemalże do końca pierwszej z trzech lokacji. Ostatecznie wynik prezentował się tragicznie. Mówimy tu o różnicy nawet siedmiu oczek. W końcowym rozrachunku pierwszej połowy, tablica wyników pokazywała 11-4 na korzyść EnVyUs. Olbrzymi wkład w dwie ostatnie rundy miał Ruben „RUBINO” Villarroel – to z jego rąk, na półmetku, padły cztery trupy i dały drużynie motywację do ugryzienia kolejnych, ostatnich już w całym spotkaniu punktów. Druga część nie przyniosła żadnych emocji – Francuzi szybko i skutecznie zakończyli pierwszą mapę wynikiem 16-4.

De_Mirage to już druga mapa finałów. Już od samego jej początku zdawać się mogło, że Duńczycy po uprzedniej porażce podejdą do tematu z zupełnie nową energią. Pierwsze trzy rundy zostały zgarnięte właśnie na ich konto po wspaniale obronionym bombsite „B” przez Kristian „k0nfig” Wienecke, który to zdobył aż trzy zabójstwa z pistoletu (USP-S). Po następnych, niezbyt udanych zagraniach wynik połowy zamknął się stosunkiem 9-6 na korzyść Francuzów. Dignitas weszło w spotkanie z impetem, lecz nie potrafiło go utrzymać do samego końca – takie zdanie zapewne miała większość z oglądających. Niesamowita postawa zawodników EnVyUs utrzymywała się już przez cały pozostały w spotkaniu czas. Ostateczny rozrachunek prezentował aż 9 rund przewagi na ich koncie, co świadczy o wyniku 16-7. W tym momencie kibice Dignitas mieli już poważne obawy o możliwości wyjścia ze spotkania z tarczą w ręku. Większość widziała już tylko pesymistyczną opcję – wyjścia z pojedynku na tarczy.

Trzecia mapa to jedynie przysłowiowy „gwóźdź do trumny”. Ostatecznie zakończyła się ona, po wyrównanym boju, wynikiem 16-13. Uznana została za najbardziej interesującą w całym spotkaniu, ponieważ Duńczycy postawili tu znaczący opór i potrafili ugrać aż 13 rund. Gdyby zagrali tak od samego początku to… kto wie? Może ogólne podsumowanie wyglądałoby tu zupełnie inaczej?

Cała pula nagród została rozdana w odpowiednim dla miejsc stosunku:

1. EnVyUs – 80,000$
2. dignitas – 50,000$
3. Astralis – 30,000$
4. CLG – 20,000$
5-6. Cloud9 – 5,000$
5-6. G2 – 5,000$
7-8. FlipSid3 Tactics – 5,000$
7-8. Method – 5,000$

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas następnych pojedynków turniejowych!