Zakończył się własnie francuski turniej eliminacyjny. Najlepszą ekipą okazało się EnVyUs, które w swoim składzie posiada kioShimę zastępującego ScreaMa.

Piętnaście drużyn wzięło udział we francuskim turnieju kwalifikacyjnym do WESG 2017. Wśród nich najmocniejszymi zdecydowanie były ekipy ARES i EnVyUs. To właśnie oni spotkali się w finale walcząc o awans do europejskiego turnieju eliminacyjnego.

EnVyUs zakończyło finał na dwóch mapach, lecz nie obyło się bez kłopotów. Pierwsza mapa rozpoczęła się od wczesnej dominacji ekipy Happy'ego. Dobra gra po stronie terrorystów zapewniła im dwukrotną przewagę przed zmianą stron. Jako antyterroryści nie oddali już ani jednego punktu. Na drugiej lokacji pokonali swoich przeciwników dopiero po dogrywce. Najprawdopodobniej spowodowane to było słabym zgraniem z kioShimą, który zajął ostatnie miejsce w tabeli.

Europejskie kwalifikacje odbędą się w dniach 22-26 listopada. Weźmie w nich udział aż dwadzieścia drużyn, z czego cztery najlepsze awansują do głównego turnieju WESG 2017.