Właśnie do sieci trafiły szokujące doniesienia. Portal HLTV twierdzi, że Envy planuje wycofać się ze sceny CS:GO i umieścić cały swój dotychczasowy skład na liście transferowej.

Envy pojawiło się na scenie FPS-a Valve w 2015 roku. W tamtym okresie posiadało pod banderą francuski zespół, który osiągnął największy sukces w historii organizacji. Wygrał bowiem najbardziej prestiżowe wydarzenie w CS:GO – DreamHack Open Cluj-Napoca, który był wtedy turniejem rangi Major. Z biegiem czasu jednak formacja reprezentująca klub straciła świetną formę i po dokonaniu wielu zmian – nic nie pozostało z mistrzowskiej paczki.

Od początku 2020 roku Team Envy zwrócił na siebie oczy wszystkich polskich fanów. Zakontraktował wówczas Michała „MICHU” Müllera, dla którego to była pierwsza międzynarodowa przygoda. Nasz rodak przeprowadził się do Ameryki z nadzieją, że uda mu się podczas tego epizodu pokazać szerszej publice i zwyciężyć jakieś ważne zmagania. Rzeczywistość okazała się natomiast brutalna. Ekipa z Michałem na pokładzie była zwykłym średniakiem, więc ostatecznie zdecydowała się na roszady. W ich wyniku w drużynie znalazł się m.in. nowy szkoleniowiec – Jakub „kuben” Gurczyński i dywizja przeniosła się do rywalizacji w Europie.

W poprzednim sezonie nie było nam niestety dane pooglądać odświeżonego Envy zbyt często. Grono MICHA wzięło udział tylko w 2. odsłonie FLASHPOINT, z której szybko odpadło zajmując 7/8 pozycję. Nikogo nie powinny zatem dziwić doniesienia o rzekomym odejściu marki z CS:GO i wystawieniu graczy na listę transferową. Ten projekt ewidentnie nie wyszedł tak, jak miał wyjść i jeśli nie było planu na naprawę obecnej sytuacji – nie było sensu tego ciągnąć. Poczekajmy jednak do oficjalnego ogłoszenia, bo na razie to po prostu informacje pozyskane przez HLTV, a czy się potwierdzą, to pokaże czas.

Przypominamy, że dotychczas Team Envy wyglądało tak:

  • United States Noah „Nifty” Francis
  • Poland Michał „MICHU” Müller
  • Germany Nikola „LEGIJA” Ninic
  • United Kingdom Thomas „Thomas” Utting
  • Turkey Buğra „Calyx” Arkın
  • Poland Jakub „kuben” Gurczyński – trener

AKTUALIZACJA

Envy potwierdziło doniesienia HLTV. Organizacja przesunęła piątkę graczy na listę transferową i jest otwarta na rozmowy dotyczące jej przyszłości. kuben zaś jest wolnym agentem.