Entropiq zajęło 1. miejsce w grupie B European Development Championship 4 – Rosjanie tym samym awansowali do fazy play-off turnieju. W meczu zwycięzców pokonali oni Fiend.

Mecz zwycięzców wyłoniły jednak dwa wcześniejsze spotkania. W jednym z nich Izako Boars stoczyło istną batalię z Entropiq, przegrywając ostatecznie o włos. Pełne sprawozdanie z tego spotkania można przeczytać tutaj. W drugiej parze Fiend pokonało 16:11 Young Ninjas, tym samym zdobywając szansę na awans jeszcze pierwszego dnia rozgrywek.

O 1. miejsce w grupie zagrali więc gracze Entropiq i Fiend. Rosjanie nie mieli najlepszego startu – przegrywali bowiem na Nuke'u nawet 5:10. Sytuacja zmieniała się wraz z zamianą stron, kiedy to El1an i spółka bez problemu radzili sobie z atakami przeciwnika i ostatecznie wygrali 16:13. Druga mapa – Mirage – miała bardziej wyrównany przebieg spotkania. Nuke'a bowiem można scharakteryzować jako come-back Entropiq. Na Mirage'u rywalizacja wyglądała inaczej, a obie drużyny szły cały czas łeb w łeb. Ostatecznie ten wyścig zakończył się zwycięstwem rosyjskiej drużyny 16:13. Najlepszy na serwerze był Lack1 – Kazach z +20 k/d i ratingiem 1.44 nie miał sobie dzisiaj równych.

Tym samym Entropiq jest trzecią drużyną w play-offach – po HYENAS i Akumie. Trzy kolejne zespoły grupy B nadal mają otwartą drogę do awansu. Jutro obejrzymy rywalizację Izako Boars i Young Ninjas, a wygrany tego starcia zagra o wszystko z Fiend.

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch.na kanale tv/esportnow. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.