Wszystko już jasne – rosyjskie Entropiq pokonało w finale DBL PONEY i sięgnęło po mistrzostwo czwartego sezonu European Development Championship.

  • Russian Federation Entropiq – France DBL PONEY

Spotkanie rozpoczęło się zaskakująco, bo od ogromnej przewagi DBL PONEY. Kuce kompletnie zdominowały rywala na Vertigo, czyli notabene mapie Entropiq. Rosjanie wyglądali jak bezbronne owieczki, najpierw w ataku, a następnie w obronie. Efekt? Miażdżący – Francuzi wygrali 16:3.

Nadeszła druga mapa – Dust2 – czyli wybór DBL PONEY. Wydawać by się mogło, że bodyy i spółka mają otwartą drogę do zwycięstwa w finale – nic bardziej mylnego. Entropiq doskonale weszło w mecz, błyskawicznie wychodząc na prowadzenie 9:1. Później mała zadyszka i ponowna ucieczka. W drugiej połowie nadszedł jednak większy kryzys, podczas którego DBL PONEY złapało rywala na kontakt – zaledwie jednej rundy. Później okazało się, że było to maksimum ze strony Francuzów – ostatecznie Entropiq opanowało nerwy w końcówce i zakończyło mecz wynikiem 16:12.

Decydującą lokacją był Overpass. Początkowo mieliśmy powtórkę z dd2 – Entropiq bowiem szybko wyszło na wysokie prowadzenie 8:0. Teraz Rosjanie jednak nie dopuścili rywali do głosu, mimo małych zwyżek formy Francuzów. Rezultat nie mógł być inny – El1an i spółka trzymając przeciwników na dystans wkrótce zakończyli zmagania wynikiem 16:8. Tym samym Entropiq zostało zwycięzcą 4. sezonu European Development Championship 4. Rosjanie wzbogacili się o 17,5 tysiąca dolarów, Francuzi zaś otrzymali nagrodę o 10 tysięcy mniejszą.

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można było obejrzeć w serwisie Twitch na kanale ESPORTNOW. Partnerami transmisji byli Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.