Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów europejskiej odsłony IEM Fall. Awans do play-offów zapewniło sobie ENCE, niestety kosztem mantuu i jego OG.

ENCE i Vitality nie zawiedli i pewnie wygrali w ostatniej kolejce IEM Fall: EU. Presji nie wytrzymało niestety OG, które sensacyjnie uległo MAD Lions. Ta porażka mocno skomplikowała sytuację zespołu mantuu, ten wciąż ma  jednak szanse na awans na Majora w Sztkoholmie. Wystarczy, że pokona FaZe, a następnie Heroic bądź BIG. To zapewni drużynie Polaka 9. miejsce w ostatnim wydarzeniu RMR i tym samym wyjazd na najważniejszy turniej w roku.

Powody do świętowania ma G2 i Heroic. Obie te drużyny zapewniły sobie awans na Majora. Mimo że Duńczycy nie zagrają nawet do play-offach IEM Fall, to zaliczka z poprzednich turniejów RMR była na tyle duża, że 3. miejsce w grupie wystarczyło TeSeSowi i spółce, aby świętować wyjazd do Sztokholmu.

W ćwierćfinale play-offów ENCE podejmie G2, Astralis Fiend, Copenhagen Flames Vitality, a Ninjas In Pyjamas zmierzy się z Movistar Riders. Najciekawiej zapowiada się pojedynek drużyny Polaków z Samurajami, którzy na IEM Fall znacznie poprawili swoją grę w porównaniu do tej na BLAST Premier Fall Groups czy ESL Pro League.