To już pewne – przynajmniej jeden Polak wystąpi w Rio de Janeiro podczas IEM Major Rio 2022! ENCE awansowało z bezbłędnym bilansem.

Przed startem kwalifikacji do Majora wiele się mówiło o formie ENCE. Eksperci wskazywali, że po wymianie dwóch zawodników formacja nie jest w stanie odnaleźć dawnej świetności i wznieść się na reprezentowany wcześniej poziom. Formacja Pawła „Dychy” Dychy utarła nosa sceptykom, bezbłędnie przechodząc przez europejski turniej RMR, pokonując na swojej drodze HEET, Falcons oraz BIG.

Dzisiejsze starcie ENCE kontra BIG było w pełni kontrolowane przez zespół naszego rodaka. Na wybranej przez Niemców mapie de_Dust2, ENCE zaprezentowało żelazną defensywę, zyskując aż dwanaście punktów, co ostatecznie przełożyło się na wynik 16:9. Z kolei na Nuke'u, podopieczni fińskiej organizacji zaczęli atakując obszary bombowe i niemalże całą pierwszą połowę prowadzili, przed zmianą stron mogli pochwalić się ośmioma punktami. Druga połowa przyniosła ogrom wyrównanej i zaciętej gry, ale ostatecznie BIG musiało uznać wyższość przeciwnika, po wyniku 16:14.

Zwycięstwo ENCE oznacza, że awansuje na IEM Major Rio 2022 z najwyższym możliwym rozstawieniem i rozpocznie grę w Brazylii od potencjalnie najłatwiejszych przeciwników. Paweł „Dycha” Dycha i spółka dołączyli tym samym do FaZe Clanu, NAVI, Ninjas in Pyjamas, Liquid oraz Evil Geniuses. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata CS:GO rozpoczną się 31 października.