Zakończyły się rozgrywki grupy B ESL Pro League Season 13. Z awansu do fazy play-off mogą cieszyć się gracze NiPu, ENCE oraz G2. Sensacją jest za to 4. miejsce Vitality, które tym samym odpadło z rozgrywek.

Wyniki grupy B mogą zaskoczyć, bowiem nieoczekiwanie to Ninjas in Pyjamas okazali się najlepszą drużyną w zestawieniu, zajmując finalnie 1. miejsce. Większą niespodzianką jest jednak obecność ENCE na drugim stopniu podium. Ekipa dychy na swojej drodze rozprawiła się z Vitality, G2 oraz mousesports i nieoczekiwanie trafiła do fazy play-off. Przypomnijmy, jak młodym zespołem jest ENCE – to projekt, który narodził się pod koniec stycznia 2021, a mimo to osiąga już takie sukcesy. Cieszy z pewnością to, że mamy w zespole swojego przedstawiciela – Pawła „dycha” Dychę. Polak jest dotychczas najlepszym graczem organizacji, chociaż jego dyspozycja na EPL nie była zadowalająca. Dychę z pewnością stać na więcej, na bycie frontmanem, a nie tłem zespołu. Z niecierpliwością czekamy na jego występy w fazie play-off.

Sporą niespodzianką jest odpadnięcie na tym etapie drużyn takich jak Vitality i FaZe. Francuzi od zawsze mierzą tak wysoko, jak tylko to możliwe, więc brak obecności w fazie play-off mogą traktować jako podwójną porażkę. Europejsko-amerykański skład również nie ma się czym poszczycić. Zespół póki co można nazwać rozczarowaniem roku, bowiem na każdym turnieju zazwyczaj bardzo szybko kończyli swój udział. Tym razem jest podobnie, a drużyny nie uratowały nawet fenomenalne występy Twistzza i broky'ego, którzy należą do TOP5 graczy fazy grupowej. Jak widać w FaZe tkwi o wiele większy problem, niż tylko dyspozycja strzelecka, a również pomysły karrigana na razie nie zdają egzaminu.

Teraz czekają nas rozstrzygnięcia w grupach C i D. Faza play-off rusza 2 kwietnia, najprawdopodobniej wtedy zobaczymy ENCE na serwerze.