ENCE wkracza do światowej czołówki! Zespół Dychy i Hades po poniedziałkowej aktualizacji rankingu HLTV znalazł się wśród pięciu najlepszych drużyn globu.

Pierwszy raz od września 2019 roku ENCE wraca do pierwszej piątki światowego rankingu HLTV. Po dzisiejszej aktualizacji zawodnicy fińskiej organizacji awansowali o jedną pozycję, co pozwoliło im wspiąć się na piąte miejsce w zestawieniu najlepszych drużyn świata. W obecnej chwili drużynę Dychy i Hades wyprzedza jedynie Heroic, Cloud9, NAVI oraz FaZe. Za plecami ekipy Polaków znajduje się m.in. G2 czy Ninjas In Pyjamas.

Po dzisiejszej aktualizacji swoje miejsce w top 30 straciło natomiast x-kom AGO. Jest to rzecz jasna związane z minusowymi punktami, które ekipa Furlana otrzymała po przeprowadzeniu zmiany w składzie. Jak dobrze wiemy swojej przygody z organizacją kontynuować nie będzie dłużej mwlky, który definitywnie wyfrunął z gniazda. Na ten moment podopieczni miniroxa plasują się tuż poza najlepszą trzydziestką na dokładnie 31. pozycji.

Polską społeczność  interesuje także obecne miejsce Anonymo w rankingu. Po świetnym występie, ale i zarazem bolesnym na europejskim turnieju RMR B Anonimowi wspięli się w zestawieniu HLTV aż o 24 pozycje i zajmują w nim 45. lokatę, wyższą od m.in. Wisły Kraków, która otwiera dopiero szóstą dziesiątkę tabeli.