ENCE, FaZe i mantuu z OG na serwerach; czas na drugi dzień fazy grupowej cs_summit 6

25.06.2020 Mateusz Miter
fot. Todd Hutierrez

Dzisiaj rozpoczynamy drugi dzień fazy grupowej szóstej edycji cs_summit, która służy jako letni turniej kwalifikacyjny do Majora w Rio. W akcji zobaczymy dzisiaj polski akcent w postaci mantuu, gorące FaZe Clan, BIG, które zatriumfowało ostatnio na DreamHacku i nie tylko.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań w cs_summit 6. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Finland ENCE

*Kurs forBET:
2.08 : 1.75

Data rozpoczęcia
godz. 15:00, 25.06.20

Denmark Heroic

Na początek zmagań zobaczymy Finlandczyków podejmujących zreformowane Heroic, które w wielkim skrócie, nie powinno mieć pod swoich północnych sąsiadów żadnego podjazdu. Odkąd ekipę allu zasilił młody Jamppi, wygląda ona jak ta z początków 2019 roku. Najnowszy nabytek niestety nie może wziąć udziału w turniejach związanych z wydarzeniami organizowanymi przez Valve, czyli między innymi w obecnej edycji cs_summit, która spełnia role letniego turnieju kwalifikacyjnego. Niemniej jednak, passa dobrych gier przez ostatni miesiąc, powinna być dla ENCE z xseveNem wystarczającym zastrzykiem pewności siebie, aby pewnie zainkasować dzisiaj komplet punktów.

European Union FaZe Clan

*Kurs forBET:
2.02 : 1.80

Data rozpoczęcia
godz. 18:00, 25.06.20

Germany BIG

Zdecydowanym szlagierem dzisiejszego dnia będzie starcie FaZe z BIG. Po jednej stronie ringu znajdziemy europejski mix, który od czasu zasilenia szeregów przez Bymasa, w fazach grupowych turniejów jest wręcz niezniszczalny. NiKo i spółka zaprezentowali już fenomenalną dyspozycję między innymi na DreamHack Masters Spring, czy też BLAST Premier. Jeżeli trend ma zostać utrzymany, to FaZe bez problemów powinno się przejechać po Niemcach. Nie zapominajmy jednak o nieoczekiwanym sukcesie BIG, jakim było wygranie wcześniej wspomnianego DreamHacka. Co więcej, zwycięstwo w finale było jednym z piękniejszych comebacków minionego roku i to przeciwko najlepszej drużynie na świecie, G2 Esports. Co prawda, był to jednorazowy występek, warto jednak wziąć berliński zespół pod uwagę. Triumfator takiego turnieju może zaskoczyć każdego.

France Heretics

*Kurs forBET:
2.01 : 1.81

Data rozpoczęcia
godz. 18:00, 25.06.20

European Union OG

Późniejszym popołudniem będziemy mogli śledzić poczynania jedynego polskiego akcentu na cs_summit, mantuu. Snajper w pierwszym pojedynku zmierzy się z Heretics, które plasuje się tuż za OG w rankingu HLTV, zajmując kolejno 22. i 22. pozycję. Bilans ostatnich spotkań zdecydowanie faworyzuje Francuzów do zwycięstwa w tym pojedynku, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że rywalizowali oni ostatnio głównie przeciwko słabszym formacjom. Europejskie OG stawiało czoła zespołom ze światowej czołówki, zwłaszcza w zamkniętych kwalifikacjach do summita. Z tego samego powodu trudno jest także przewidzieć mapy, które zostaną rozegrane, a także kto na nich przeważy. Każda z obu ekip jest w stanie podnieść dzisiaj wygraną, a ze względu na Wilczewskiego w szeregach, moje serce stanie za OG, ale rozum podpowiada, że powinienem jeszcze przemyśleć tę decyzję.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem kolejno na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.

* – kursy z dnia 26.06.20 r. z godziny 09:30

Inne tego autora