Za nami pierwsza kolejka wiosennego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Drugi dzień rywalizacji wyłonił samodzielnego lidera, którym z kompletem punktów zostało AGO Esports.

Drugi dzień pierwszej kolejki ESL MP rozpoczął się od spotkania AGO Esports z ERROR 404 by Codewise. Ponownie mogliśmy obejrzeć starcie na Vertigo, gdzie ,,Jastrzębie” zaprezentowały świetną grę po stronie atakującej. Jedenaście punktów do przerwy było sporą zaliczką, którą zespół należycie wykorzystał w osiągnięciu końcowego sukcesu. Dorobek niżej notowanego przeciwnika zatrzymał się na dziewięciu oczkach, a zawodnicy obu drużyn przenieśli się na Overpassa. Tam pierwsza połowa przyniosła o wiele bardziej wyrównaną potyczkę, ponieważ mhL i spółka urwali oponentowi aż siedem punktów. Po zmianie stron przez chwilę wciąż byliśmy świadkami wyniku oscylującego w granicach remisu. Drużyną, która pierwsza znaczniej przejęła inicjatywę było AGO, a skuteczna gra w ataku wreszcie zapewniła jej rundy meczowe. Faworyt nie pozwolił rywalowi na comeback i zwyciężył mapę 16:12.

Mnóstwo emocji przyniósł ostatni mecz pierwszej kolejki, w którym naprzeciwko siebie stanęły x-kom team oraz Actina PACT. Po pierwszej części Dusta2 wydawało się, że oskarish wraz z kolegami bez większych problemów sięgną po triumf, bowiem prowadzili już 11:4. Wejście w rolę antyterrorystów znacznie pomogło drużynie lunAtica, która rzuciła się do odrabiania tej sporej straty. W pewnym momencie PACT uzyskało nawet korzystny rezultat, jednak ich pasmo sukcesów zakończyło się w ostatnich rundach. Wtedy rzutem na taśmę x-kom team zwyciężył 16:14. Drugie spotkanie odbyło się na Vertigo, gdzie walka w pierwszej połowie przeobraziła się w zaledwie trzypunktową różnicę między obiema ekipami. Później nieco powtórzył się scenariusz z poprzedniej lokacji, bowiem zespoły do końca drżały o korzystny wynik. Ostatecznie, pojedynek zakończył się remisem 15:15, co oznacza podział punktów.

Wyniki drugiego dnia pierwszej kolejki ESL MP:

  • Poland ERROR 404 by Codewise 9:16 Poland AGO Esports
  • Poland AGO Esports 16:12 Poland ERROR 404 by Codewise
  • Poland Actina PACT 14:16 Poland x-kom team
  • Poland x-kom team 15:15 Poland Actina PACT

Po pierwszym tygodniu zmagań na czele tabeli znajduje się AGO Esports, które jako jedyne sięgnęło po komplet sześciu punktów. Za ,,Jastrzębiami” uplasowało się x-kom team, a na następnych pozycjach znajdują się cztery ekipy z trzema oczkami.