Akademia mousesports się rozkręca. Hubert „szejn” Światły i reszta jego drużyny ponownie może cieszyć się ze zwycięstwa w WePlay Academy League, choć trzeba przyznać, że nie było o nie łatwo.

  • European Union mouz NXT 19:16 Denmark Astralis Talent

Potyczka między mouz NXT Astralis Talent miała miejsce na Inferno. Zdecydowanie lepszy start na wspomnianej mapie zaliczyły Myszy, które w defensywie błyskawicznie wyszły na prowadzenie – 6:0. Przy tym wyniku nastąpiło jednak przełamanie. Duński skład znalazł sposób na ekipę Kamila „siuhy” Szkaradka i zdołał jeszcze osiągnąć pozytywny dla siebie rezultat – 8:7.

Kolejna odsłona spotkania przyniosła nam jeszcze więcej emocji. Formacje szły bowiem łeb w łeb, przez co koniec końców 30 rund nie wystarczyło, aby wyłonić silniejszą dywizję. Potrzebna była dogrywka, która ułożyła się po myśli akademii reprezentującej barwy mousesports – 19:16. Statystycznie najlepszym zawodnikiem na serwerze był Ádám „torzsi” Torzsás, który zdobył łącznie 34 eliminacje.

W czołówce tabeli WePlay Academy League robi się zatem interesująco. mouz NXT pozostaje na 3. pozycji, natomiast posiada tyle samo punktów, co będące przed nim fnatic Rising. Jutro o 18:00 zespół Huberta „szejn” Światłego zmierzy się z VP.Prodigy.