Nie jest to najlepszy dzień dla Duńczyków, tak wysoka porażka, zapewne będzie odczuwalna jeszcze po spotkaniu.

Najlepszym określeniem meczu bo1, rozegranego pomiędzy Astralis a fnatic, wydaje się być „mecz do jednej bramki”. Do starcia drużyn doszło w ramach Elisa Masters Espoo 2022, bowiem oba teamy znalazły się w grupie B. Już przed pierwszym gwizdkiem, faworytem do zwycięstwa, była organizacja ze Szwecji, jednak wynik i tak zaskakuje. Astralis, występujące w osłabionym składzie, oraz czekające wciąż na dołączenie do podstawowej piątki, swojej gwiazdy – device, przegrało spotkanie 16 – 7.

Powiedzieć iż fnatic było po prostu lepsze to znacznie zbyt mało. Duńczycy, pomimo iż nie są w szczytowej formie, wiedzą doskonale jak grać na zawodach off-line i jak zdobywać rundy. Z uwagi na znakomitych zawodników występujących w szeregach ich drużyny, można spodziewać się także lepszej postawy całego teamu. Dziś jednak, ta reguła, nie miała żadnego zastosowania.

Pomimo iż, na papierze, wynik nie wygląda aż tak źle, sam przebieg spotkania to już inna historia, bowiem Astralis rozpoczęło próbę comeback'u dopiero przy wyniku… 15 – 1.

Warto również zwrócić uwagę na popisowy występ roeJ'a. Zaliczył on 29 fragów oraz rating na kosmicznym poziomie – 1.91!