Valve w tym roku stworzył bardzo dużą otoczkę wokół turniejów, które bezpośrednio wspiera. Prócz drużyn z definitywnej „topki”, które są zaproszone, dostanie się na niego jest trudniejsze niż kiedykolwiek było. Nowe zespoły muszą w „przed-kwalifikacjach” wywalczyć sobie miejsce w kwalifikacjach.


Dziś ruszyły wstępne eliminacje do Majora MLG Columbus, a w nich biorą udział Polacy pod banderą CSGOLounge. Wygrali dziś pierwszy mecz, wynikiem 2:1, z PixelFire. Jutro staną w szranki z YouPorn o 17.00. Harmonogram wstępnych kwalifikacji:

Środa, 3 lutego 2016r.
17:00  Russian Federation YouPorn
 vs. Poland CSGOLounge
19:30 
 Germany Penta vs. Finland ENCE
22:00 
 Sweden Ancient vs. Bulgaria E-Frag

Piątek, 5 lutego 2016r.
17:00 European Union Empire
 vs. (Wygrany z meczu SKGaming vs Arcade)
19:30 Pierwszy półfinał
22:00 Drugi półfinał

Dwa zespoły, wygrani z obydwóch finałów, zostaną zakwalifikowani do walki o Majora MLG Columbus, który odbędzie się już między 26 a 28 Lutego. W kwalifikacjach do turnieju weźmie udział aż 16 zespołów, a są to:

United States Cloud9 United States CLG
Germany mousesports France G2
Denmark dignitas Ukraine FlipSid3 Tactics
United States Liquid Poland Vexed
United States Enemy European Union Gambit
Brazil Games Academy European Union HellRaisers
Australia Renegades Mongolia TheMongolz
 Wygrany półfinału#1 Wygrany półfinału#2

Mamy już jeden polski zespół, który jest pewny na eliminacjach do Majora i nie jest to Poland Virtus.Pro. Ten turniej ogólnie może być ciekawy, bo jest tu raczej niespotykany na dużych turniejach zestaw drużyn. Niestety będzie on się odbywał w godzinach mało przyjemnych dla Europejczyków, ponieważ jest to turniej w USA. Choć nocne marki pewnie się cieszą.