Trzeba przyznać, jest to świetny rok zarówno dla Teamu Liquid jak i samego Jonathana „EliGE” Jablonowskiego. Kanadyjczyk zdobywa trzecie wyróżnienie MVP po zakończonym IEM Chicago.

Jest to trzecie wyróżnienie w karierze EliGE oraz trzecie zdobyte w bieżącym roku. Oznacza to, że Jablonowski wyrównał wynik Mathieu „ZywOo” Herbauta w największej ilości zdobytych statuetek w 2019 roku.

Statystyki potwierdzają wyróżnienie wręczone Jonathanowi. EliGE wypracował sobie w Chicago rating na poziomie 1.41, czyli największy jaki osiągnął w swojej karierze na dużych turniejach. Potężny wpływ na to miał finałowy występ, gdyż na drugiej mapie jego rating przekroczył barierę 2.00. Dodatkowo dwudziestodwuletni Amerykanin nie miał sobie równych w innych statystykach m.in. osiągnął najlepsze K/D ratio (1.50), średnie zadane obrażenia na rundę (93.3) oraz fragów na rundę (0.88).

Takim akcentem Jonathan „EliGE” Jablonowski rozpoczął przerwę wakacyjną. Następny turniej, na którym zobaczymy Team Liquid wraz z EliGEM to StarLadder Major Berlin 2019, który rozpocznie się 23 sierpnia.