Dzięki uprzejmości RFRSH Entertainment, przed finałami BLAST Pro Series w Bahrainie udało nam się zadać parę pytań jednemu z pionierów gry SG czy AUG – EliGE'owi. Podsumował on rok 2019 i opowiedział odrobinę co uważa o obecnym stanie gry.

Jak oceniasz rok 2019, a zwłaszcza rywalizację z Astralis?

Moim zdaniem ten rok był definitywnie sukcesem. Powiedziałbym, że to był najlepszy rok Team Liquid w historii. Zaczęliśmy go pomyślnie, za to druga połowa nie była już taka udana, zwłaszcza że postawiliśmy sobie takie wysokie oczekiwania. To nie jest jednak kwestia jedynie rywalizacji z Astralis. Ogólnie jako drużyna nasz poziom spadł, a wraz z nim zaczęliśmy trochę mniej od siebie wymagać. Koniec końców nie można jednak powiedzieć, że ten rok nie był naszym najlepszym, w moich oczach osiągnęliśmy ogromny sukces.

Po Majorze w Berlinie zrobiliście krok w tył i sporo pracowaliście, żeby powrócić na szczyt. Na czym skupialiście się w swoich treningach żeby to osiągnąć?

Jedną rzeczą na której ogromnie skupiliśmy to po prostu przerwa. W tym roku dużo podróżowaliśmy, i kiedy wygrywaliśmy każdy turniej podczas lata, to jednak zaakceptowaliśmy odrobinę za wiele zaproszeń na wydarzenia, niż byśmy tego chcieli. To było naprawdę męczące. Kiedy zaczynasz wydarzenie od porażki, i potem dalej popełniasz błędy, to nie masz tyle czasu na ich poprawę ile byś chciał. Kiedy w Berlinie stało się to co się stało, to solidnie odpoczęliśmy, a następnie zaczęliśmy sporo trenować. Przed obecnym ciągiem eventów, przed finałami ECS, zrobiliśmy dziesięciodniowy bootcamp, który bardzo pomógł nam wrócić na ten sam poziom co kiedyś, a przynajmniej bardzo blisko niego.

Byłeś jedną z pierwszych osób, które grały z SG. Jaka jest Twoja opinia na temat tej broni teraz?

Wydaję mi się, że jest trochę lepiej niż w momencie, w którym ją z zaktualizowali. Kosztuje faktycznie $300 więcej. Jednak moim zdaniem to za mało. Powinni ją znerfić odrobinę bardziej. Mam wrażenie, że ludzie przesadzają, kiedy mówią że ostatni nerf SG był dobry. Podwyższenie kosztu o $300 to mała różnica, równa kosztowi jednego granatu. Trzeba także zauważyć, że strona terrorystów zazwyczaj ma sprawniejszą ekonomię, niż anty-terroryści. Ta broń potrzebuje jeszcze większej zmiany, ekonomicznej, bądź też samych statystyk. Z mojego punktu widzenia, ekonomicznie patrząc, SG powinno kosztować $3500 bądź też $3600. Wtedy przestałoby być bronią, którą widzi się w każdej rundzie.

Wspomniałeś, że ten rok był najlepszym dla organizacji w CSie. Kto w takim razie był najlepszym zawodnikiem?

W tym roku moim zdaniem bardzo mocno podniosłem i polepszyłem swoją grę. Byłem jednym z pierwszych, którzy zaczęli posługiwać się AUG i Kriegiem. Ale oczywiście to rozgrywka drużynowa. Cały mój zespół stwarzał dla mnie multum sytuacji, w których mogłem pokazać swoją silną stronę i umiejętności. To dzięki właśnie kolegom z drużyny jestem w tym miejscu, w którym znajduję się obecnie. Oceniając ten rok każdy z nas był wielokrotnie w pozycji, w której mógł startować po nagrodę MVP turnieju. Każdy z nas jest na tyle uzdolniony, że mógłby samemu udźwignąć całą resztę podczas danego meczu. Dlatego uważam, że każdy z nas grał na naprawdę wysokim poziomie w tym roku.