Dziś byliśmy świadkami oficjalnego ogłoszenia nowego podmiotu wkraczającego na polski rynek esportowy – ELIGI.

W skład drużyn założycielskich ELIGI wchodzą dwie organizacje, których składy osiągały ostatnio największe w Polsce sukcesy, czyli Team Kinguin oraz PRIDE. Jak można było oczekiwać, do rozgrywek dołączą inne znane krajowe teamy, między innymi Izako Boars, Pompa Team, PACT i AGO Gaming. Początkowo projekt będzie dotyczył tylko i wyłącznie Counter-Strike'a: Global Offensive.

Organizatorzy zapewniają, że ich celem jest rozwój całego rynku gier komputerowych. Ważną dla nich kwestią będzie również stworzenie finansowej niezależności dla zespołów występujących w lidze. Dlatego spółka ma zamiar uczynić drużyny równoprawnymi właścicielami, co pozwoli na dzielenie zysków po równo.

Jak wspominają założyciele, ideą stworzenia nowej ligi jest wciąż rosnące zainteresowanie esportem w Polsce. Przyznają, że polski rynek w tej dziedzinie jest jednym z najlepiej rozwijających się na świecie.

W zarządzie ELIGI prezesem jest Jakub Paluch, natomiast wiceprezesem dobrze znany Piotr 'neqs' Lipski. O godzinie 11:00 odbyła się konferencja dotycząca projektu, z której zapis jest na ich facebooku.