W Natus Vincere nie zobaczymy żadnego gracza reprezentującego rosyjską flagę. Denis „electronic” Sharipov poszedł w ślady Ilya „Perfecto” Zalutskiy.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Ilya „Perfecto” Zalutskiy zwrócił się z bezpośrednią prośbą do administracji portalu Liquipedia.net o usunięcie rosyjskiej flagi z jego profilu. Ta została zastąpiona białym proporczykiem, a w jego opisie pojawiła się oficjalna informacja – W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, Perfecto zwrócił się z prośbą do Liquipedii o zaznaczenie, że nie chce reprezentować Rosji. Jeden z administratorów portalu potwierdził na twitterze, że Zalustkiy osobiście zwrócił się do nich, dzięki czemu w jego opisie zaznaczono, że nie reprezentuje kraju agresora.

W jego ślady poszedł również Denis „electronic” Sharipov, choć na ten moment nie wiadomo czy był to pomysł samego gracza czy może wpływ społeczności. Gdy zmieniono flagę Perfecto, wylała się fala komentarzy z pytaniami, czemu electronic nie poprosił o to samo. Administrator Liquipedii tłumaczył, że nie otrzymał bezpośredniej prośby od Sharipova, a zaledwie 24 godziny później dokonano tego samego.

Oznacza to, że NAVI posiadając dwóch Rosjan w zespole, nie ma ani jednego reprezentanta Rosji. Dla ukraińskiej organizacji może to być szczególnie ważne ze względu na aktywne wspieranie swojego kraju w walce z agresorem.