Pojawiły się nowe informacje dotyczące przyszłości składu Na`Vi. Denis „electroNic” Sharipov jest przymierzany do zajęcia się prowadzeniem drużyny, a piątym graczem może zostać Timur „buster” Tulepov.

Kilka dni temu bardzo głośno zrobiło się wokół Natus Vincere. Wszystko za sprawą decyzji, którą podjęła organizacja. Mianowicie przesunęła na ławkę rezerwowych Kirilla „Boombl4” Mikhaylova w wyniku ryzyka naruszenia reputacji marki. Wśród społeczności od razu w głowie pojawił się pomysł sprowadzenia byłej gwiazdy Outsiders Mareksa „YEKINDAR” Gaļinskisa, natomiast COO Na`Vi Alexey „xaoc” Kucherov za pomocą Twittera zdementował pogłoski w tym temacie jasno komunikując, że nie było nawet rozmów z YEKINDAREM.

Gaļinskis dalej ma ważną umowę z Virtus.pro, a Natus Vincere w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie zamierza płacić za zawodnika klubowi z Rosji, co oczywiście jest w pełni zrozumiałe. Możliwe za to, że sięgnie po Timura „buster” Tulepova, który także jest jeszcze pod banderą VP, lecz w jego przypadku istnieje jakakolwiek szansa na to, że Virtusi zwolnią go z kontraktu. Gdyby tak się stało Na`Vi przyjęłoby Timura do siebie jako wolnego agenta. Jeśli jednak Virtus.pro nie będzie chciało go puścić i będzie oczekiwało wykupienia, ukraiński gigant na to nie przystanie. Artykuł w tej sprawie napisał Luís Mira na portalu Dexerto. 

Na Dexerto możemy dodatkowo przeczytać o pomyśle na nowego IGL-a w Na`Vi. Do roli prowadzącego przymierzany jest Denis „electroNic” Sharipov, który dotychczas skupiał się raczej na strzelaniu, niż układaniu planu na grę swojej ekipy. Wygląda natomiast na to, że jest gotowy podjąć się pracy dowodzącego w drużynie, z którą w 2021 roku wygrał Majora, a w 2022 dotarł do finału turnieju tej rangi.

Przypominamy, że Na`Vi 15. czerwca przystąpi do rywalizacji podczas BLAST Premier Spring Final 2022. Przed wydarzeniem musi zatem ogłosić swój pełny odświeżony skład. Na ten moment ich dywizja CS:GO prezentuje się następująco:

  • Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Ukraine Valerii „b1t” Vakhovskyi
  • Russian Federation Denis „electroNic” Sharipov
  • Russian Federation Ilya „Perfecto” Zalutskiy
  • Ukraine Andrii „B1ad3” Horodenskyi – trener