Przyszedł czas na ostatnią grupę jednej z najbardziej prestiżowych lig w świecie CS:GO! Będzie to koniec rozgrywek grupowych oraz dowiemy się czy Polacy z Virtus.Pro awansują bezpośrednio do play-offów czy jednak czeka ich ta dłuższa droga.


DRUŻYNY

Po raz ostatni w fazie grupowej, cztery zespoły zmierzą się ze sobą w walce o bezpośredni awans do fazy pucharowej. Najlepsza drużyna z czterech poniższych ma szansę na wyjście z pierwszego miejsca. Ekipa, która uplasuje się na drugim miejscu dostaje jeszcze możliwość na dostanie się do play-offów przez tzw. kwalifikacje ostatniej szansy. Dodatkowo z wszystkich grup, dwa zespoły z najlepszymi wynikami (najwięcej wygranych, najlepszy stosunek wygranych/przegranych rund) z trzecich miejsc, również znajdą się w kwalifikacjach ostatniej szansy.

 • Poland Virtus.prodrużyna, której nie trzeba przedstawiać żadnemu polskiemu kibicowi e-sportowemu. Zespół posiadający ogromną liczbę fanów w Polsce dzięki swoim sukcesom w 2014 i 2015 roku. Jednak ostatnie sześć miesięcy nie były zbyt przychylne dla nich. Szczególnie początek roku 2016, gdzie przegrali większość spotkań w ramach trzeciego sezonu ESL ESEA Pro League. Mimo to teraz pokazują, że wracają do formy i gra im się szczególnie dobrze na lanach. Wiktor „TaZ” Wojtas zapewniał swoich fanów na facebooku, że treningi idą pełną parą, a najbliższe dwa tygodnie będą kluczowe dla nich (ponieważ już major za rogiem).

Poland Wiktor „TaZ” Wojtas
Poland Filip „NEO” Kubski
Poland Jarosław „pasha” Jarząbkowski
Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
Poland Paweł „byali” Bieliński
Poland Jakub „kuben” Gurczyński – trener

 • France Team EnVyUsw 2015 ich forma stała na wysokim poziomie. Wygrali 5 ważnych i dużych turniejów (m.in. Gfinity Spring Masters 1, Intel Extreme Masters Season X – gamescom czy DreamHack Open Cluj-Napoca 2015). Jednak u nich również rok 2016 zaczął się bardzo źle i ich zła passa wciąż trwa. Próbowali nawet zmian w składzie i kioShiMa został wymieniony na świeżą krew czyli DEVILa. Jednak póki co nie przyniosło to pożądanych skutków. Dodatkowo około dwa miesiące temu ich trener Maniac odszedł od nich, przez co to stanowisko również musieli uzupełnić. Być może zmienili swoją grę i znów będą w stanie zaskakiwać przeciwników.

France Vincent „Happy” Cervoni
France Nathan „NBK” Schmitt
France Kenny „kennyS” Schrub
France Dan „apEX” Madesclaire
France Timothée „DEVIL” Démolon
Germany Niclas „enkay J” Krumhorn – trener

 • Russian Federation Gambit Gaming – drużyna z dużym potencjałem. Młoda ekipa, która jednak potrafi pokonać niektóre zespoły z obecnej topki np. EnVyUs oraz G2 podczas kwalifikacji na ESL One Cologne 2016. Są zdecydowanie drużyną lanową i to na turniejach offline radzą sobie najlepiej. W każdej chwili mogą oni złapać tzw. „momentum” i zaskoczyć na którymś z nadchodzących wydarzeń. 

Russian Federation Dmitry „hooch” Bogdanov
Russian Federation Mihail „Dosia” Stolyarov
Kazakhstan Rustem „mou” Tlepov
Kazakhstan Dauren „AdreN” Kystaubayev
Russian Federation Ivan „spaze” Obrezhan
Kazakhstan Alexandr „beAst” Yakovlev – trener

 • United States compLexity Gaming – młody zespół, który dopiero szuka swojego stylu gry. Nie osiąga zbyt wielu sukcesów, jednak na tym etapie nie jest to najważniejsze. Zawodnicy muszą się zgrać i zdobyć doświadczenie na profesjonalnej scenie, a dzięki takim turniejom jak ELEAGUE na pewno się czegoś nauczą. 

United States Joshua „sancz” Ballenger
United Kingdom Rory „dephh” Jackson
United Kingdom Kia „Surreal” Man
United States Shawn „witmer” Taylor
Canada Brad „androidx23” Foder
United States Matt „Warden” Dickens – trener

HARMONOGRAM ROZGRYWEK

Przed powyższej wymienionymi zespołami czeka długa droga rozgrywek grupowych. Na początku rozegrana będzie faza zdobywania punktów, według zasady „każdy z każdym” w pojedynkach BO2. Za wygraną mapę drużyna zdobywa jeden punkt w tabeli. Po tym etapie przechodzą do fazy play-off grupy F, w której zespół z pierwszego miejsca w tabeli walczy z tym z ostatniego oraz dwie pozostałe ekipy grają ze sobą. Najlepsza drużyna dostaje awans bezpośrednio do fazy pucharowej turnieju, a zespół z drugiego miejsca dostanie jeszcze jedną szansę w „Last Chance qualifier”. Poniżej znajdziecie harmonogram meczy na najbliższe dwa dni:

Wtorek, 28 czerwca:

 • 18:00 – Poland Virtus.pro vs. United States compLexity
 • 19:10 – United States compLexity vs. Poland Virtus.pro
 • 20:20 – France EnVyUs vs. Russian Federation Gambit
 • 21:30 – Russian Federation Gambit vs. France EnVyUs
 • 22:40 – Poland Virtus.Pro vs. France EnVyUs
 • 23:50 – France EnVyUs vs. Poland Virtus.pro

Środa, 29 czerwca:

 • 18:00 – France EnVyUs vs. United States compLexity
 • 19:10 – United States compLexity vs. France EnVyUs
 • 20:20 – Poland Virtus.pro vs. Russian Federation Gambit
 • 21:30 – Russian Federation Gambit vs. Poland Virtus.pro
 • 22:40 – Russian Federation Gambit vs. United States compLexity
 • 23:50 – United States compLexity vs. Russian Federation Gambit