Grupa C w ramach turnieju ELEAGUE Premier 2017 wystartuje zaraz po północy, a pojedynkiem, który zainauguruje rozgrywki będzie Virtus.pro kontra EnVyUs.

Virtus.pro w ciągu ostatniego czasu mają dość niestabilną formę. Zaraz przed przerwą wakacyjną zajęli 3-4. miejsce na PGL Major Kraków 2017 po heroicznej walce w fazie grupowej. Następnie po wakacjach wystąpili w Szwecji podczas DreamHack Masters Malmö, gdzie nie zdołali wyjść z grupy. W kolejnym turnieju – ESG Mykonos 2017 bez problemu awansowali do fazy pucharowej, gdzie polegli w półfinale na mousesports i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Ich ostatnim wynikiem jest ponowna porażka w grupie podczas ESL One New York.

Po ich występie w Atlancie mieliśmy poznać zmianę ról, która nastąpi w drużynie. Jednak dzięki Snaxowi nastąpiło to szybciej. Na swoim profilu Facebook, Janusz napisał długą wiadomość informującą, że przestaje być prowadzącym polskiego składu. Rolę tę przejął NEO, który „odpoczywał” od tej roli od kwietnia. Główną przyczyną tej decyzji miała być indywidualna forma Snaxa, który przez prowadzenie nie mógł w 100% skupić się na swoim nieprzewidywalnym stylu gry. Wiele osób twierdzi, że oddanie funkcji kapitana Filipowi to dobra decyzja.

Występ na ELEAGUE będzie poważnym sprawdzianem dla zawodników Virtus.pro. Oprócz umiejętności w grze, będą musieli pokazać wolę walki i chęci odbudowania swojej potęgi. Jak sami zawodnicy mówią problem leży w ich głowach i nie pozwala rozpędzić się jak za dawnych czasów. Ich pierwszy przeciwnik to EnVyUs, które w ostatnim czasie też ma sporo wewnętrznych problemów. Mimo wielkiego potencjału francuskiego składu Virtusi powinni uporać się z nimi, a następnie podejmą zwycięzców z meczu Cloud9 kontra Ninjas in Pyjamas. W tej grupie nie ma ekip, które w ostatnim czasie dominowały scenę, więc to może być dobry moment na nowy początek i powrót na szczyt.

Mecze rozpoczną się dziś w nocy, zaraz po północy. Wszystkie z nich będzie można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Jeżeli szukacie dodatkowych informacji to zajrzyjcie na naszą dedykowaną podstronę poświęconą temu turniejowi, a znajdziecie ją pod tym linkiem.