ELEAGUE wraca do świata Counter-Strike'a! Turniej CS:GO Premier 2017 rozpoczął się meczem grupy A pomiędzy FaZe Clan, a Renegades.

Oba te zespoły liczą na poprawę wyników, bowiem w zeszłym tygodniu zakończyły DreamHack Masters Malmö na fazie grupowej. Tutaj faworytem z pewnością jest FaZe Clan. Wydaje się, że europejski skład będzie wyglądał coraz lepiej po większej ilości czasu spędzonej na treningach. Renegades jest outsiderem w tej grupie, lecz na pewno stać ich na niespodzianki.

faze

European Union FaZe Clan

16

Faza grupowa
ELEAGUE Premier 2017
Grupa A

Mecz otwarcia

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Mirage.

600px-renegades

Renegades Australia

9

Przebieg spotkania

FaZe Clan zdecydowało się na zagranie retake'u w sytuacji 5 vs 5 i zupełnie się to nie opłaciło, ponieważ zawodnicy mieli ogromne problemy z odbiciem bombsite'u A. Wygranie starć z lepszym uzbrojeniem przełożyło się na szybkie prowadzenie Renegades 3:0. Antyterroryści odpowiedzieli, gdy dostali w dłonie pełny ekwipunek. Zachowali zaledwie jedną broń, co mogło się odbić w najbliższej przyszłości. Wtedy obudził się Nikola 'NiKo' Kovač, który zdobył trzy zabójstwa z UMP-45 i przełamał ekonomię oponenta. Dzięki temu po chwili na tablicy wyników zobaczyliśmy remis 3:3. Dobra passa europejskiego składu trwała i wydawało się, że szybko zapewni on sobie zwycięstwo pierwszej połowy. Przy stanie 3:6 na ratunek swojej drużynie przyszedł jednak Keith 'NAF' Markovic, który popisał się kapitalnym clutchem 1 vs 3, a dwa fragi zdobył posiadając 1 hp. Australijski zespół walczył o wyrównanie, lecz potknął się na ostatniej prostej. Moment później FaZe było pewne wygrania tej części Mirage'a. Czternasta i piętnasta runda poszły natomiast po myśli Renegades, a to oznaczało, że na swoją stronę broniącą przechodzili minimalnie przegrywając 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto ekipy karrigana. Udane potyczki z lepszym wyposażeniem oznaczały powiększenie przewagi do czterech oczek. Pierwszy full to kontynuacja solidnych ataków w wykonaniu terrorystów. Renegades zupełnie nie mogło przeczytać zamiarów rywala i oddawało kolejne punkty. Odpowiedź zawodników broniących nadeszła dopiero przy wyniku 7:14. Droga do powrotu wciąż była jednak daleka. Tym bardziej, że FaZe szybko zapewniło sobie sześć rund meczowych. Wykorzystali już pierwszą szansę i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:9.

Podsumowanie

FaZe Clan z pierwszym zwycięstwem w ELEAGUE CS:GO Premier! Europejski skład w dobrym stylu pokonał Renegades, a na uwagę przede wszystkim zasługuje jego strona atakująca. Po tej wygranej jest też o krok od playoffów, a o nie powalczy z triumfatorem starcia Natus Vincere vs. G2 Esports.

Jeżeli szukacie więcej informacji tj. zaproszone drużyny, czy podział grup zapraszamy na naszą dedykowaną podstronę. Natomiast transmisję znajdziecie na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego.