Mecz pomiędzy FaZe Clan i Natus Vincere wyłoni pierwszy zespół, który awansuje do playoffów ELEAGUE Premier. Przegrany natomiast będzie musiał powalczyć w spotkaniu decydującym.

Obie te drużyny dość łatwo wygrały swoje pierwsze pojedynki. Faktem jednak jest, że to Na`Vi stanęło naprzeciwko trudniejszego rywala. Oczywiście nie można też dyskredytować triumfu FaZe. Dwie ekipy pokazały przede wszystkim dobrą stronę atakującą i to może mieć duże znaczenie w meczu o awans.

faze

European Union FaZe Clan

16

Faza grupowa
ELEAGUE Premier 2017
Grupa A

Mecz o awans

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Inferno.

Navi

Natus Vincere Ukraine

6

Przebieg spotkania

Pistoletówka wpadła na konto FaZe Clanu, a wszystkie pięć zabójstw zdobył Håvard 'rain' Nygaard. Natus Vincere podłożyło bombę i podjęło ryzyko szybkiego zakupu już w drugiej rundzie. To się zupełnie nie opłaciło, gdyż terroryści zdołali zabrać rywalowi tylko jedną broń. Wydawało się, że pierwszy full przyniesie przełamanie, lecz Zeus zdecydował się na swój wolny styl i zabrakło czasu na podłożenie ładunku. Dominacja ekipy Finna 'karrigan' Andersena cały czas trwała i jej prowadzenie znacznie rosło. Udany rewanż zawodników atakujących nastąpił dopiero przy stanie 0:7. Ponowienie tego sukcesu pomogło im w zniszczeniu ekonomii wroga. Później zdołali zniwelować stratę do czterech punktów. Właśnie wtedy nadeszła odpowiedź FaZe, która zapewniła im zwycięstwo tej części Inferno. Na`Vi nie podłamało się i walczyło o zmniejszenie różnicy na koniec połowy do tylko jednego oczka. Prawie tego dokonali, lecz piętnasta runda poszła po myśli antyterrorystów i na swoją stronę atakującą przechodzili oni prowadząc 9:6.

FaZe Clan sięgnęło po drugą pistoletówkę, choć gracze znajdowali się w bardzo niekorzystnej sytuacji 2 vs 5. Czterema zabójstwami popisał się Ladislav 'GuardiaN' Kovács. Starcia z lepszym uzbrojeniem również wpadły na konto europejskiego składu, co przełożyło się na siedem punktów przewagi. Co więcej, jego dominacja trwała nawet w rundach na fullu. Po bezbłędnej stronie atakującej zapewnili sobie aż dziewięć punktów meczowych. Wykorzystali już pierwszą szansę i mogli cieszyć się z awansu do playoffów po zwycięstwie 16:6.

Podsumowanie

FaZe Clan osiąga pierwsze playoffy od czasu dodania do składu olofmeistera i GuardiaNa. Co więcej, europejski skład dokonał tego w bardzo dobrym stylu, ponieważ stracił zaledwie sześć rund. A mecz był przecież rozgrywany na mapie, gdzie nieco wcześniej Na`Vi rozprawiło się z G2 Esports. Taki występ na pewno napawa optymizmem w ekipie karrigana.

Jeżeli szukacie więcej informacji tj. zaproszone drużyny, czy podział grup zapraszamy na naszą dedykowaną podstronę. Natomiast transmisję znajdziecie na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego.