Team Liquid pokonało Natus Vincere w drugim półfinale ELEAGUE Premier 2018. Amerykańska drużyna zapewniła sobie awans do wielkiego finału, gdzie będzie miała okazję zrewanżować się Astralis za wcześniejsze porażki.

Dust 2

Natus Vincere bez większych problemów wygrało pistoletówkę, lecz po chwili dało się pokonać przeciwnikowi grającemu force'a. Team Liquid uniknęło pomyłki, dzięki czemu przed pierwszym fullem osiągnęło prowadzenie 3:1. Antyterroryści przebudzili się po uzyskaniu pełnego ekwipunku, a kilka dobrych obron dało im nawet minimalną przewagę na poziomie 4:3. Od tego momentu to jednak Amerykanie dominowali nad oponentem i prezentowali znakomitą grę w ataku. Szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:5. Dwie ostatnie potyczki były kontynuacją tej passy, co oznaczało rezultat 10:5 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto Liquid, jednak tym razem to oni dali się błyskawicznie przełamać. Nie bez problemów, ale Na`Vi wykorzystało lepszy ekwipunek i zmniejszyło stratę do trzech oczek. Co więcej, zawodnicy atakujący na tym nie poprzestali. Ich ofensywne próby były udane, co zaowocowało doprowadzeniem do remisu 12:12. Seria została przerwana chwilę później – przy stanie 13:12. Wtedy Amerykanie wrócili na właściwe tory i w najważniejszym momencie utrzymali nerwy na wodzy, zwyciężając Dusta 16:13.

Overpass

Tym razem początek mapy nie przyniósł szybkich przełamań, a Natus Vincere zdołało osiągnąć trzypunktowe prowadzenie. Team Liquid zrewanżowało się od razu po zakupie karabinów. Amerykańska formacja bezproblemowo dwukrotnie ponowiła swój sukces, dzięki czemu szybko wyrównała na poziomie 3:3. Wtedy TACO i spółka dali się pokonać, lecz od razu powrócili na właściwą ścieżkę. Przejęli inicjatywę w tym spotkaniu, co zapewniło im zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:4. Dopiero w końcówce terroryści zmniejszyli nieco stratę, ponieważ zdobyli dwie z trzech rund, a to przełożyło się na rezultat 6:9.

Po zmianie stron Na`Vi wygrało pistoletówkę, lecz nie wyrównało stanu meczu, ponieważ potknęło się przy drugim starciu anty force. Takie zwycięstwo musiało podbudować Liquid. Od wyniku 10:8 to Amerykanie cały czas przybliżali się do upragnionego triumfu. Przy tym podejściu osiągnęli prowadzenie na poziomie 14:8. Co więcej, po rewanżu rywala potrafili go błyskawicznie zresetować. Znacznie przyczynił się do tego TACO, który w sytuacji 2 vs 5 zdobył cztery fragi. Po chwili jego formacja mogła cieszyć się z wygranej 16:9 i awansu do finału ELEAGUE Premier.