Mecz pomiędzy North i Heroic uzupełni listę półfinalistów ELEAGUE Premier. Pewnym jest, że w 1/2 finału będziemy mieli dwie duńskie drużyny, a co więcej, potencjalnie mogą się one zmierzyć również w ostatnim etapie turnieju.

north-team

Denmark North

2

Faza pucharowa
ELEAGUE Premier 2017
Ćwierćfinał

Overpass
(10:5; 6:2)

Mirage
(9:6; 7:1)

Heroic_2017

Heroic Denmark

0

Overpass

North sięgnęło po pistoletówkę, a clutchem 1 vs 2 popisał się w niej Kristian 'k0nfig' Wienecke. Antyterroryści poradzili sobie także w potyczkach z lepszym ekwipunkiem. Czwarta runda przyniosła skuteczny atak w wykonaniu Heroic. Zawodnicy atakujący zostali jednak błyskawicznie przełamani. Ekipa MSLa ponownie przejęła inicjatywę i dobrze radziła sobie z odpieraniem ofensywy oponenta. Przed zapewnieniem sobie zwycięstwa pierwszej połowy Overpassa, oddała jeszcze zaledwie jeden punkt. Moment później nastąpiła wymiana jeden za jeden, a po niej to Heroic zaczęło niwelować stratę. Jak się okazało, dobrej passy nie udało się dociągnąć do końca tej części mapy. Ostatnia runda poszła bowiem po myśli North i po piętnastu wygrywali oni wynikiem 10:5.

Po zmianie stron dwie pierwsze rundy wpadły na konto Heroic, które decydowało się na ryzykowne brojenie bomby w sytuacjach clutchowych. Terroryści wciąż mogli sobie pozwolić na zakup ekwipunku i wykorzystali to przy stanie 10:7. Co więcej, przejęli inicjatywę i zaczęli przybliżać się do końcowego sukcesu. Okres świetnej gry ofensywnej zapewnił im aż osiem punktów mapowych. Po chwili zakończyli spotkanie zwycięstwem 16:7.

Mirage

North rozpoczęło tę mapę po stronie atakującej i zdobyło pistoletówkę. Zespół ten wygrał także jedną potyczkę z przewagą wyposażenia, lecz niespodziewanie potknął się w następnej. Po chwili Heroic wyrównało stan spotkania, a później zaczęło uciekać z prowadzeniem. Antyterroryści odskoczyli na dwa punkty i wydawało się, że będą kontynuować dobrą grę obronną. Przy stanie 4:2 nie wykorzystali jednak sytuacji 5 vs 2. Wtedy zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, po której North zaczęło się rozkręcać. Efektem udanego ataku było wyrównanie na poziomie 5:5. Ekipie k0nfiga lepiej poszedł również ostatni okres tej połowy. Najpierw zapewnił sobie jej zwycięstwo, a później oddał tylko jedną rundę. Tym samym wynikiem końcowym było 9:6 na jego korzyść.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę między obiema drużynami. Wygranie starć z lepszym wyposażeniem oznaczało już sześć oczek przewagi North. Pierwszy full to kontynuacja solidnej gry defensywnej. Rewanż Heroic nadszedł przy stanie 6:13. Na niewiele się to zdało, gdyż terroryści zostali natychmiastowo przełamani. Na koncie zawodników broniących szybko pojawiło się osiem rund meczowych. Wykorzystali pierwszą z nich i mogli cieszyć się z awansu po zwycięstwie 16:7.

Podsumowanie

North uzupełnia listę półfinalistów ELEAGUE Premier 2017. Duńczycy szybko pokonali swoich rodaków z Heroic wynikiem 2:0 i pokazują, że wciąż są groźni na największych turniejach. W kolejnym etapie przed nimi jednak zadanie najtrudniejsze z możliwych, ponieważ zmierzą się ze świetnym FaZe Clanem.