Zwycięzca spotkania North vs. fnatic jeszcze dziś w nocy będzie mógł wywalczyć awans do playoffów ELEAGUE Premier. Przegrany natomiast stanie naprzeciwko mousesports, a stawką będzie pozostanie w turnieju.

Przebieg spotkania

North rozpoczęło mecz od udanej pistoletówki, w której MSL rozbroił bombę w granacie dymnym. Fnatic zdecydowało się na błyskawiczny zakup ekwipunku, lecz nie przyniosło to pożądanego efektu. Duńska formacja odskoczyła na cztery oczka i dopiero wtedy jej rywal ustabilizował ekonomię. Tym razem Szwedzi dobrze wykorzystali posiadane karabiny i zapisali pierwszy punkt na swoim koncie. Chwilę później nastąpiła wymiana jeden za jeden, co popsuło finanse antyterrorystów. Zawodnicy atakujący walczyli o wyrównanie i udało się tego dokonać na poziomie 5:5. Następny okres tej części Mirage'a należał jednak do North. Najpierw zapewnili oni sobie zwycięstwo połowy, a także ugrali ostatnią rundę, przez co po wszystkich piętnastu prowadzili 9:6.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę punktową między obiema stronami. Po tym zespoły zaczęły wymieniać się skutecznymi force'ami. Dość wyrównane potyczki sprawiały, że cały czas decydowały się one na zakupy. North jako pierwsze wygrało dwie rundy z rzędu i to wyprowadziło ich na prowadzenie 14:9. W związku z wysoką stratą, Szwedzi ponownie zdecydowali się na ulepszone pistolety, co sprawiło, że podczas drugiej połowy nigdy nie mieli ustabilizowanych funduszy. Duńska formacja szybko zapewniła sobie sześć punktów meczowych. Wtedy pojawiły się problemy terrorystów, a fnatic zaczęło prezentować solidną defensywę. Ostatecznie North wykorzystało ostatnią możliwą szansę i mogło cieszyć się ze zwycięstwa 16:14.

Podsumowanie

North zatrzymało obiecujący comeback fnatic na ostatniej prostej i sięgnęło po zwycięstwo 16:14. Spotkanie to miało niecodzienny przebieg, gdyż obie strony przez dłuższy czas wymieniały się skutecznymi force'ami. Ostatecznie to Duńczycy wyszli górą z tego starcia i są o krok od awansu do playoffów.