Grupa B ELEAGUE Premier wchodzi w decydującą fazę. Mecz pomiędzy Immortals i North wyłoni pierwszy zespół, który w ten weekend zapewni sobie awans do playoffów i dołączy tym samym do FaZe oraz G2 Esports.

Immortals_Logo

Brazil Immortals

20

Faza grupowa
ELEAGUE Premier 2017
Grupa B

Mecz o awans

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Cobblestone.

north-team

North Denmark

22

Przebieg spotkania

North sięgnęło po pistoletówkę, a wygranie starć z lepszym uzbrojeniem przełożyło się na szybkie prowadzenie 3:0. Rewanż Immortals nadszedł na pierwszym fullu. Brazylijczycy ponowili swój sukces i zniszczyli ekonomię rywala, po czym wyrównali na poziomie 3:3. Chwilę później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, co nieco popsuło finanse antyterrorystów. Dzięki temu ekipa boltza mogła odskoczyć z wynikiem. Zapewniła ona sobie zwycięstwo pierwszej połowy spotkania na poziomie 8:5. Ostatnie dwie rundy to odpowiedź ze strony zawodników broniących, przez co na drugą część Cobblestone'a przechodzili oni minimalnie przegrywając 7:8.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę między obiema drużynami. Immortals błyskawicznie natknęło się jednak na skutecznego force'a rywala. North nie popełniło tego samego błędu i uzyskało jednopunktową przewagę. Pierwszy full to kontynuacja dobrej passy Duńczyków, którzy później dysponowali również lepszymi funduszami. Brazylijski skład odpowiedział dopiero przy stanie 9:14. Co więcej, to jedno zwycięstwo rozpoczęło comeback i okres dobrej gry defensywnej przełożył się na remis 14:14. Wtedy wreszcie nadszedł rewanż ekipy k0nfiga, czym zapewniła ona sobie punkt meczowy. Nie udało się go wykorzystać, a to oznaczało wynik 15:15 oraz dogrywkę.

Pierwsza część OT zakończyła się minimalną wygraną Immortals na poziomie 17:16. North odpłaciło się jednak dokładnie taką samą stroną broniącą i zobaczyliśmy kolejne wyrównanie. W drugiej dogrywce to ponownie Brazylijczycy mieli przewagę po trzech rundach. Wtedy jednak duński zespół popisał się solidną grą w ofensywie i zakończył mecz zwycięstwem 22:20.

Podsumowanie

North osiąga kolejny dobry wynik po zmianach w składzie. Tym razem duńska formacja wywalczyła awans do playoffów ELEAGUE Premier. Jej oba spotkania były bardzo wyrównane, lecz ostatecznie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Immortals natomiast będzie miało jeszcze jedną szansę, aby przejść do ćwierćfinału, a ich przeciwnikiem będzie zwycięzca spotkania mousesports vs. fnatic.