Drugim meczem grupy C ELEAGUE Premier jest potyczka Cloud9 z Ninjas in Pyjamas. Zwycięzca będzie krok od playoffów, a o awans powalczy z EnVyUs.

nip

Sweden Ninjas in Pyjamas

6

Faza grupowa
ELEAGUE Premier 2017
Grupa C

Mecz otwarcia

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Mirage.

Cloud9

Cloud9 United States

16

Przebieg spotkania

Ninjas in Pyjamas wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a cztery zabójstwa zdobył w niej William 'draken' Sundin. Ich prowadzenie szybko wzrosło do 3:0 po udanych potyczkach z przewagą ekwipunku. Pierwszy full to skuteczna odpowiedź od Cloud9. Amerykanie ponowili ten sukces i chwilę później doprowadzili do wyrównania. Wtedy nastąpiła wymiana jeden za jeden, a po niej to skład tarika utrzymywał dobrą passę. Ekonomia szwedzkiej formacji stała na słabym poziomie, przez co mógł on znacznie odskoczyć w tym meczu. Okres solidnej gry ofensywnej zapewnił mu zwycięstwo tej połowy Mirage'a przy stanie 8:4. Kolejny rewanż antyterrorystów nadszedł, gdy na tablicy wyników widniało 4:9. Jednak nawet wtedy zostali oni błyskawicznie zresetowani, co przełożyło się na końcowe prowadzenie Cloud9 10:5.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę między obiema stronami. Wygranie starć z lepszym uzbrojeniem oznaczało aż osiem punktów przewagi amerykańskiego zespołu. Ninjas in Pyjamas odpowiedziało, gdy dostało w dłonie karabiny. Na ich nieszczęście, moment później powtórzył się scenariusz z szybkim przełamaniem. Cloud9 wykorzystało to w należyty sposób i po chwili zapewniło sobie dziewięć rund meczowych. Nie kazali długo czekać na zakończenie i potrzebowali jednej szansy, aby osiągnąć końcowy sukces i zwyciężyć 16:6.

Podsumowanie

Cloud9 w dość łatwy sposób pokonało Ninjas in Pyjamas w meczu grupy C ELEAGUE Premier. Amerykanie szybko uzyskali przewagę i nie oddali jej już do końca spotkania. Tym samym są o krok od awansu, a ich przeciwnikiem będzie EnVyUs. Szwedzka formacja natomiast o pozostanie w turnieju powalczy z Virtus.pro.