Zespoły, które powalczą w meczu wygranych grupy C ELEAGUE Premier są nieco zaskakujące. Zarówno EnVyUs, jak i Cloud9 były niżej notowanymi drużynami przed swoimi pierwszymi spotkaniami. Łatwo poradziły sobie jednak z rywalami i teraz zagrają o awans w starciu best of 1.

envy

France EnVyUs

2

Faza grupowa
ELEAGUE Premier 2017
Grupa C

Mecz o awans

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Train.

Cloud9

Cloud9 United States

16

Przebieg spotkania

Cloud9 rozpoczęło mecz od wygranej pistoletówki po stronie broniącej. Amerykański zespół bez żadnych problemów poradził sobie także w potyczkach z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full to dobry atak w wykonaniu EnVyUs i pierwszy punkt na ich koncie. Francuzi nie ponowili jednak tego sukcesu, co przełożyło się na popsucie ich ekonomii. Antyterroryści zdecydowanie przejęli inicjatywę i cały czas prezentowali solidną defensywę. Zapewnili sobie zwycięstwo tej połowy Traina już na poziomie 8:1. Skład Vincenta 'Happy' Schopenhauera zupełnie nie miał pomysłu na przedarcie się przez szczelną obronę. Mecz był całkowitą dominacją Cloud9, a została ona zakończona dopiero w piętnastej rundzie. Tym samym na koniec pierwszej części na tablicy wyników widniało 13:2.

Druga pistoletówka przybliżyła amerykańską drużynę do wyczekiwanego tryumfu. Po chwili na ich koncie pojawiło się aż trzynaście punktów meczowych. Wykorzystali pierwszą szansę i awansowali do playoffów ELEAGUE Premier dzięki zwycięstwu 16:2.

Podsumowanie

Cloud9 awansuje do ćwierćfinałów ELEAGUE Premier tracąc po drodze zaledwie osiem rund. Amerykańska drużyna kontynuuje dobrą passę i osiąga kolejne playoffy po zmianach w składzie. Przed EnVyUs natomiast teraz trudniejsze zadanie, gdyż mecz decydujący będzie rozegrany w formacie best of 3. Francuzi o bilet do następnego etapu powalczą ze zwycięzcą pojedynku Virtus.pro vs. Ninjas in Pyjamas.