ELEAGUE to jedna z najbardziej prestiżowych lig Counter-Strike'a, w jakiej przyszło mierzyć się zawodnikom z całego świata. Sprawdźcie, jak przebiegły starcia w grupie B.

Drużyny

Poznaliśmy kolejnego ćwierćfinalistę pierwszego sezonu ELEAGUE, więc przygotowaliśmy dla Was podsumowanie, które przybliży Wam jego drogę do fazy play-off. Przede wszystkim trzeba zacząć od przedstawienia Wam listy drużyn, które znalazły się w grupie B, gdzie rywalizowały ze sobą takie gwiazdy jak Adil „ScreaM” Benrlitom czy Christopher „GeT_RiGhT” Alesund. Zestawienie tych zespołów prezentuje się następująco:

 • Sweden Ninjas in Pyjamastej drużyny nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. To weterani i jednocześnie legendy sceny Counter-Strike'a. Od pierwszej odsłony jedni z najbardziej rozpoznawalnych graczy popularnej strzelanki. 
Sweden Patrik „f0rest” Lindberg
Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
Sweden Adam „friberg” Friberg
Sweden Richard „Xizt” Landström
Sweden Jacob „pyth” Mourujärvi
 • France G2 Esportsbyły zespół Titan, obecnie w organizacji stworzonej przez dawną gwiazdę League of Legends – Ocelote, formacja złożona z takich zawodników jak Adil „Scream” Benrlitom czy Richard „shox” Papillon. Według obecnego rankingu portalu HLTV.org piąta najlepsza drużyna na świecie. 

France Alexandre „bodyy” Pianaro
France Cédric „RpK” Guipouy
France Richard „shox” Papillon
France Edouard „SmithZz” Dubourdeaux
Belgium Adil „ScreaM” Benrlitom

 • Canada OpTic Gaming wschodzące gwiazdy sceny amerykańskiej, które coraz bardziej zaczynają się pokazywać na scenie światowej. Zawodnicy z wielkim potencjałem, którzy potrzebują zebrać jeszcze sporo doświadczenia, a ELEAGUE to dla nich bez wątpienia niesamowite wydarzenie. Trzech Kanadyjczyków, reprezentant Ameryki i Hiszpan, tak prezentuje się skład OpTic Gaming. 

Canada Damian „daps” Steele
Canada Keith „NAF” Markovic
Canada Peter „stanislaw” Jarguz
United States Will „RUSH” Wierzba
Spain Óscar „mixwell” Cañellas

 • United States Selfless Gamingamerykański zespół, który póki co nie zdobył żadnych większych tytułów, lecz bardzo często możemy ich oglądać, kiedy grają z najlepszymi drużynami, więc sam ten fakt jest już dużym sukcesem. Chińska formacja TyLoo nie pojawiła się w ELEAGUE przez problemy z wizą, więc w ich miejsce wskoczyło właśnie Selfless. 

United States Michael „MAiNLiNE” Jaber
United States Skyler „Relyks” Weaver
United States Noah „Nifty” Francis
United States Mitch „mitch” Semago
Canada Connor „CoNnOrR93” Glover

Faza grupowa

Poznaliśmy już wszystkich zawodników, którzy zmierzyli się ze sobą w ramach fazy grupowej pierwszego sezonu ELEAGUE, więc przyszedł czas na przedstawienie Wam zmagań w fazie grupowej każdego z nich. Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, w jakim systemie rozgrywały się spotkania. Wszystkie zespoły walczyły w systemie „każdy z każdym”, a same spotkania miały format best-of-two (za wygranie jednej mapy drużyna otrzymywała jeden punkt).

Zdecydowanym triumfatorem pierwszego etapu grupowych zmagań była formacja G2 Esports, która wygrała wszystkie spotkania z wynikiem 2:0, kończąć tą fazę na pierwszym miejscu z sześcioma punktami. Za nimi uplasowała się ekipa Ninjas in Pyjamas (4 punkty), następnie OpTic Gaming (2 punkty) i Selfless Gaming (0 punktów).

 • Ninjas in Pyjamas 2:0 OpTic Gaming
 • G2 Esports 2:0 Selfless Gaming
 • Ninjas in Pyjamas 0:2 G2 Esports
 • G2 Esports 2:0 OpTic Gaming
 • Ninjas in Pyjamas 2:0 Selfless Gaming
 • OpTic Gaming 2:0 Selfless Gaming

Po zakończeniu tych spotkań przyszedł czas na grupową fazę play-off. Zespół, który uplasował się na pierwszym miejscu, podjął ostatnią drużynę w tabeli, a druga formacja zmierzyła się z trzecim składem. Tym razem mecze miały format best-of-three, a za zwycięstwo zawodnicy inkasowali dwa punkty.

Tak więc reprezentanci G2 Esports zmierzyli się z Selfless Gaming, a Ninjas in Pyjamas podjęło OpTic Gaming. Jak można było oczekiwać, francuska formacja łatwo rozprawiła się ze swoim przeciwnikiem, awansując do finału drabinki. W drugim półfinale zawodnicy szwedzkiej organizacji nie mieli już takiego łatwego zadania, lecz ostatecznie wygrywając z wynikiem 2:1 awansowali do finałowego starcia.

W finale grupy B faworytem była ekipa G2 Esports, która już jeden raz pokonała Szwedów. Mimo tych oczekiwań GeT_RiGhT i jego koledzy bez większych problemów pokonali Francuzów (2:0), awansując tym samym do ćwierćfinałów pierwszego sezonu ELEAGUE.

Końcowa klasyfikacja grupy B

Podsumowując, najlepsi w swojej grupie okazali się zawodnicy Ninjas in Pyjamas, dzięki czemu awansowali oni bezpośrednio do głównej fazy play-off. G2 Esports ma jeszcze szansę na awans do ćwierćfinałów, lecz będzie musiało zmierzyć się w finale drabinki „ostatniej szansy”, gdzie znajdzie się osiem zespołów (sześć drużyn, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach; dwie drużyny, które zdobyły największą ilość punktów, kończąc na 3/4 miejscu w swojej grupie).

Tak prezentuje się końcowa klasyfikacja grupy B:

 1. Sweden Ninjas in Pyjamas 10 punktów (bezpośredni awans do fazy play-off)
 2. France G2 Esports 8 punktów (drabinka „ostatniej szansy”)
 3. Canada OpTic Gaming 2 punkty (obecnie drugie miejsce z 'największą ilością punktów na 3/4 miejscu w grupie' – niewielka szansa na pozostanie w rozgrywkach)
 4. United States Selfless Gaming0 punktów (zespół odpada z rozgrywek)