Mecz pomiędzy nordyckim North a formacją HellRaisers był meczem o wszystko, bowiem obie drużyny odnotowały już dwie porażki i walczyły między sobą o przetrwanie.

  1. Denmark North odrzuca Train
  2. European Union HellRaisers odrzuca Dust2
  3. Denmark North odrzuca Cache
  4. European Union HellRaisers odrzuca Nuke
  5. Denmark North odrzuca Cobblestone
  6. Mapą spotkania będzie Mirage

Początek zdecydowanie należał do nordyckiej formacji North, która w tym spotkaniu walczyła o przetrwanie w turnieju. Nikt bowiem nie mógłby się spodziewać, że faworyci do objęcia statusu Legend odpadną z bilansem 0-3. W rundzie pistoletowej w roli terrorystów reprezentanci organizacji stworzonej przez duński klub skutecznie zaatakowali bombsite, następnie nie dali się zaskoczyć próbującym go odbić antyterrorystom, zdobywając pierwszy punkt na swoje konto. Idąc za ciosem René 'cajunb' Borg oraz jego koledzy wyszli zwycięsko również kolejno z czterech następnych starć, zdobywając już pięć rund przewagi nad rywalem. Wtedy do głosu doszli zawodnicy HellRaisers, którzy zaczęli odrabiać straty. Niwelowali je tak długo, aż w końcu doprowadzili do wyrównania, a nawet przez chwilę objęli prowadzenie. Jednak na chwilę przed końcem pierwszej połowy terroryści zdołali się przebudzić, ponownie wracając na właściwy tor, kończąc jednocześnie na półmetku z wynikiem 8:7.

Po zmianie stron faworyci nie zaczęli najlepiej… W pistoletówce dali się łatwo zaskoczyć, przez co stracili pierwszy punkt po stronie antyterrorystów. Ich rywale nabrali wiatru w żagle i zaczęli uciekać z wynikiem, przez co North coraz bardziej przybliżało się do pożegnania się z turniejem. W momencie straty trzech rund nordycki skład wreszcie zdołał się przebudzić, dzięki czemu zaczął odrabiać niekorzystny wynik. Straty szybko zostały szybko zniwelowane przez duńskich zawodników, po chwili nawet wyszli oni na prowadzenie. W końcówce spotkania było widać jego miarę, bowiem była to już wojna nerwów. Z zimną krwią HellRaisers zdołało się podnieść i wywalczyć jako pierwsze punkt meczowy, jednak reprezentanci North nie próbowali nawet odbijać bombsite'u i zachowali broń na ostatnią rundę. Takie zagranie opłaciło się, bowiem North doprowadziło do dogrywki, głównie dzięki czterem eliminacjom RUBINO. Ostatecznie to właśnie ten zespół zdołał zachować zimną krew, wygrywając bez porażki dodatkowy czas gry. Dzięki temu zwycięstwu duńska drużyna pozostaje wciąż w grze, już jutro zmierzy się o wyrównanie bilansu w pierwszej fazie turnieju.

European Union HellRaisers 15:19 North Denmark (7:8; 8:7; 0:4)