Major ELEAGUE Atlanta 2017 właśnie wystartował! Gambit kontra North to spotkanie inaugurujące pierwszego Majora w 2017 roku. Zawodnicy z „Północy” ulegli Kazachom w tym meczu.

1. Kazakhstan Gambit odrzuca Nuke
  2. Denmark North odrzuca Train
  3. Kazakhstan Gambit odrzuca Mirage
  4. Denmark North odrzuca Cache
  5. Kazakhstan Gambit odrzuca Overpass
  6. Cobblestone zostaje wylosowany (pozostało Dust2)
  • Cobblestone – Denmark North 9:16 Kazakhstan Gambit Gaming

Duński skład zaczął od strony antyterrorystów. Nie udało im się odeprzeć ataku Kazachów w pistoletówce. Jednak w kolejnej rundzie udało im się zaskoczyć oponentów i doprowadzić do błyskawicznego remisu 1:1. Wypracowali sobie niewielką przewagę 2:1, lecz Gambit Gaming nie dało odskoczyć Duńczykom i wygrało swojego pierwszego fulla. Dosia zapewnił kolejny punkt dla swojej ekipy wygrywając sytuację jeden na jeden z k0nfigiem, a tym samym zmusił North do zagrania na samych pistoletach. Kolejnym zasłużonym okazał się h0bbit, który również uratował swój zespół przed utratą rundy, w sytuacji jeden na jednego z cajunb. Gambit do tej pory konsekwentnie atakowało bombsite B, powiększając swoją przewagę z minuty na minutę. Po krótkiej przerwie taktycznej, Duńczycy postanowili podwoić obronę na tej lokacji na mapie. Zeus idealnie przeczytał to zagranie, dzięki czemu poprowadził swoich kolegów wprost na BS'a, dzięki czemu zyskali punkt niemalże nie ponosząc żadnych strat. North zdobyło punkt na przełamanie dopiero na wynik 3:8. To rozpoczęło serię rund zdobytych przez „Północ”. Udało im się choć trochę zmniejszyć przewagę oponentów i doprowadzili do wyniku 6:9 na koniec pierwszej połowy.

Kazachy wygrały kolejną pistoletówkę w tym meczu. To pozwoliło im bez żadnego problemu doprowadzić do 6:12. Duńczycy na swoim pierwszym fullu zdołali zdobyć jedną rundę, lecz na tym się skończyło. Gambit całkowicie zdominowało swoich przeciwników. North mimo świetnego końca roku, gdzie pokazali piękną grę na najwyższym poziomie, teraz nie byli w stanie stawić czoło legendom ESL One Cologne 2016. Zadonicy „Północy” nie chcieli się poddać i zdołali zdobyć jeszcze kilka punków, lecz Gambit Gaming okazało się zdecydowanie za mocne dla nich. Przegrali wynikiem 9:16 spadając do koszyka przegranych, a Gambit Gaming zmierzy się w kolejnym meczu z wygraną ekipą.