To już czwarta runda i spotkanie kolejnych drużyn walczących o dostanie się do kolejnej fazy turnieju. Która z formacji – Fnatic czy EnVyUs otrzyma dziś przepustkę do etapu play-off?

• de_cobblestone

Już po tym meczu dowiemy się komu uda się przejść do kolejnej fazy Majora. Pierwsza runda pistoletowa trafiła na konto drużyny ze Szwecji, która doskonale poradziła sobie w pierwszych rundach zdobywając przewagę nad francuskim zespołem (4-1). Team EnVyUs jako terroryści musieli znaleźć odpowiedni sposób na swoich rywali, którzy nie dawali im chwili na oddech. W pewnym momencie jednak los uśmiechnął się w ich kierunku, a ich gra stawała się coraz bardziej skuteczna. Po wyrównaniu wyniku (5-5) rozpoczęła się prawdziwa walka o przetrwanie w pierwszej połowie tego spotkania. Do samego końca zespoły starały się dać z siebie jak najwięcej zachwycając kibiców niesamowitymi zwrotami akcji, jednak to EnVyUs zdobyło finalny punkt (8-7).

Druga runda pistoletowa podobnie jak w pierwszej części została zdobyta przez zawodników Fnatic. Punkty zrównały się i ponownie faworyt meczu stał się jedną wielką niewiadomą (8-8). Francuski skład po zmianie stron radził sobie o wiele lepiej, z każdą minutą było widać coraz większą pewność siebie w podejmowaniu decyzji. Fnatic szybko zaczęło tracić pieniądze co wcale nie było dla nich dobrą wiadomość coraz dalej oddalając się punktowo od przeciwników (8-11). Wygrana wciąż nie była przesądzona. Szwedzi nie poddawali się i postanowili szybko odrobić punkty, które w tym momencie był dla nich najważniejsze (11-11). Po kilku nieudanych starciach tym razem to im udało się wypracować przewagę, która nieustannie zbliżała ich do upragnionego wejścia do fazy play-off (14-11). Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 16-11 dla Fnatic.