Nadchodzi trzecia runda zmagań podczas trwającego od dwóch dni ELEAGUE Major: Boston 2018. Już dziś poznamy dwa zespoły, które będą mogły się cieszyć z awansu do fazy „legend”, oraz dwa, które niestety zakończą swoją przygodę z tym turniejem. Sprawdźmy więc, kto stawiany jest w roli faworyta danego pojedynku.

Russian Federation QBF

Kurs: 7.5

Drużyny z bilansem 1-1

Godzina:
16:00

FaZe Clan European Union

Kurs: 1.03

To spotkanie nie powinno stanowić żadnego problemu dla FaZe Clan, chociaż po niespodziewanej porażce przeciwko Vega Squadron, nie możemy być tego pewni w stu procentach. Quantum Bellator Fire po początkowej przegranej przeciwko Natus Vincere, odniosło sukces, pokonując w drugiej rundzie chińską formację Flash Gaming. Mimo wszystko, europejski superteam z pewnością przemyśli swoje dzisiejsze błędy i stanie na wysokości zadania, robiąc wszystko, by nie powtórzyła się katastrofa przeciwko kolejnemu zespołowi z Rosji.

China Flash Gaming

 Kurs: 2.92

Drużyny z bilansem 0-2

Godzina:
17:15

Team EnVyUs France

Kurs: 1.3

Paradoksalnie, patrząc na wcześniejsze spotkania, a szczególnie to przeciwko G2 Esports, Flash Gaming ma większe szanse na tryumf w tym meczu. Oczywiście, mówimy tu o drużynie, która w porównaniu z legendami Counter-Strike'a, znajdującymi się w Team EnVyUs, ma nieporównywalnie mniejsze doświadczenie. Mimo wszystko, ten mecz odbędzie się tylko na jednej mapie, co daje Flash naprawdę dobrą okazję do wygranej. EnVyUs musi stanąć na wysokości zadania. Jeśli zawodnicy pokroju Happy'ego, czy ScreaMa zaczną grać na swoim topowym poziomie, to EnVy powinno ten mecz bez większych problemów wygrać. Ale właśnie… jeśli… Póki co nic na to nie wskazuje.

United States Misfits

Kurs: 1.98

Drużyny z bilansem 1-1

Godzina:
18:30

Space Soldiers Turkey

Kurs: 1.65

To spotkanie może być jednym z ciekawszych. Oba zespoły mają bilans 1-1. Dla żadnego z nich przegrana w tym meczu nie oznacza końca przygody z turniejem. Powinniśmy zobaczyć dobry pojedynek, który będzie pełny agresywnych wejść i skrótów. Ciężko jest tutaj wskazać jednego faworytę, jednak najbardziej prawdopodobnym wydaje się być Misfits. Amerykanie prezentują się całkiem dobrze. Jeśli otrząsnęli się po dzisiejszej, sromotnej przegranej przeciwko G2. Space Soldiers  w ostatnim starciu pokazało, że stać go na szybką wygraną. Mimo to, turecka drużyna wydaje się być póki co niekompletna.

Germany Sprout

 Kurs: 2.92

Drużyny z bilansem 1-1

Godzina:
19:45

Natus Vincere Ukraine

Kurs: 1.35

To spotkanie już szykuje się na bardzo zacięte. Sprout w drugiej rundzie uległo Cloud9 po dosyć jednostronnym pojedynku. Natus Vincere wcale nie było lepsze. Ukraińska formacja dała ciała. To co z Na`Vi zrobiło mousesports możemy określić mianem rzezi. Zapowiada się ciekawy pojedynek, z którego rzutem na taśmę powinna wyjść zwycięsko ekipa Pawła „innocent” Mocka. Z całą pewnością, dla znacznego grona polskich kibiców, mecz ten będzie najbardziej emocjonującym spośród wszystkich w trzeciej rundzie. Trzymajmy kciuki za to, by się nie zawiedli.

Russian Federation Vega Squadron

 Kurs: 2.92

Drużyny z bilansem 2-0

Godzina:
21:00

Gamers2

G2 Esports France

Kurs: 1.3

Jednego możemy być pewni. To jest najbardziej wyczekiwany z dzisiejszych meczów! G2 Esports gra świetnie, a to, co ekipa ta zrobiła w ostatnim starciu Misfits było genialne, ale chwila, chwila. Czy Vega Squadron nie zrobiła tego samego FaZe Clan? No właśnie… Na papierze Francuzi są lepsi i jeśli dobrze wejdą w mecz, powinni go spokojnie wygrać. Pozostaje tylko jeden element: nieobliczalność Rosjan, którą znamy już od pamiętnego meczu Vega vs NiP podczas ELEAGUE Major Main Qualifier, który odbył się przeszło rok temu. Będzie się działo!

Australia Renegades

 Kurs: 1.84

Drużyny z bilansem 1-1

Godzina:
22:15

Team Liquid logo

Team Liquid United States

Kurs: 1.76

Patrząc na kursy, nie trudno jest się zgodzić z jednym – wytypowanie faworyta tego pojedynku nie należy do najłatwiejszych. Obie drużyny, grające na co dzień w rejonie Ameryki, znają siebie nawzajem od podszewki. Zarówno Renegades, jak i Team Liquid prezentują podobną formę. Wszystko będzie zależeć od tego, na jakiej mapie toczyć się będzie rozgrywka i kto lepiej wejdzie w jej pierwszą fazę.

 FlipSid3 Tactics

 Kurs: 1.75

Drużyny z bilansem 0-2

Godzina:
23:30

AVANGAR Kazakhstan

Kurs: 1.85

Teoretycznym faworytem jest tutaj FlipSid3 Tactics. Znana wszystkim formacja „na papierze” wydaje się mocniejsza. Mimo wszystko, skłaniałbym się tutaj w stronę AVANGAR, które pomimo przegranych zagrało dwa dosyć przyzwoite mecze, a szczególnie pierwszy, w którym Kazachowie podjęli mousesports. Musimy tutaj pamiętać o jeszcze jednym, bardzo ważnym czynniku -jest to mecz drużyn z bilansem 0-2. Przegrana oznacza pożegnanie się z turniejem, co z jednej strony nakłada na zawodnikach ogromną presję, a z drugiej strony może być bardzo motywujące. Pytanie tylko, która drużyna lepiej sobie poradzi z presją i przekuje ją na wspomnianą motywację.

European Union mousesports

 Kurs: 1.7

Drużyny z bilansem 2-0

Godzina:
00:45

Cloud9 United States

Kurs: 1.91

Pomimo dosyć późnej godziny, o której ten mecz będzie rozgrywany, możemy być pewni, że te zespoły nie pozwolą nam zmrużyć oka. Druga para, której zwycięzca ma szanse awansować do kolejnego etapu rozgrywek. Patrząc na pierwsze dwa spotkania obu drużyn, nieznacznie lepszą formę prezentowało mousesports, co zresztą widać w kursach. Cloud9 miało ze swoimi przeciwnikami zdecydowanie trudniej. Czy jednak amerykańska formacja zdoła stawić czoła „Myszom”, które ewidentnie są teraz na fali? Czas pokaże.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ELEAGUE Major: Boston 2018. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!