Przed nami kolejny świetny mecz. Astralis, które wczoraj ewidentnie zawiodło, podejmie Optic Gaming. Czy Duńczycy w końcu się obudzą? Zaczynamy!

Proces odrzucania map: 

  • Canada Optic odrzuca Mirage.
  • Denmark Astralis odrzuca Cache.
  • Canada Optic odrzuca Dust2.
  • Denmark Astralis odrzuca Cobblestone.
  • Canada Optic odrzuca Nuke.
  • Mapa decydująca Train.

Wczoraj ewidentnie Astralis nie rozegrało dobrego spotkania przeciwko GODSENT na Trainie. Czy dziś będzie lepiej? Duńczycy zaczną po stronie teoretycznie łatwiejszej, czyli CT, a Optic pierwszą połowę będzie atakowało bombsite'y. Pierwsza runda należała do duetu Kjaerbye i dupreeh. Sami obronili atak na bombsite A i wyprowadzili swoją drużynę na prowadzenie 1:0. Przez to, że Duńczycy dali swoim przeciwnikom podłożyć bombę w drugiej rundzie, Optic zaryzykowało i zagrało fulla już w trzeciej odsłonie pierwszej połowy. RUSH w 4 rundzie pokazał jak ważne są granaty w tej grze. Jego molotov właśnie dał 2 punkt jego formacji. Kolejny raz zapalając miejsce zaplantowanej bomby rundę wygrywa Optic i tym samym wychodzą na prowadzenie 3:2. Kanadyjczycy dominują swojego rywala pod każdym względem. Astralis chyba samo nie wie co jest nie tak, ale ich gra wygląda tragicznie – 6:2. Nareszcie nastąpiło jakieś przebudzenie u Duńczyków. Wygrali trzy rundy z rzędu i są na dobrej drodze, aby doprowadzić do remisu. W 13 odsłonie pierwszej części spotkania Astralis popisało się pięknym skrótem B przez co zdobyli cenną przewagę i wygrali 6 rundę. Optic dalej jednak prowadzi, co prawda tylko jedną rundą, ale ten wynik jest dla nich bardzo dobry patrząc na to, że zaraz przejdą na łatwiejszą stronę. Astralis na sam koniec połowy wyszło na prowadzenie 8:7. Dużo zależeć będzie od pistoletówki, bo bez niej Duńczyków czeka bardzo ciężki mecz. Zobaczymy jak przygotowali się po stronie terrorystów.

Plan na pistoletówkę był dość porządny. Duńska formacja chciała wjechać na bombsite A i generalnie dojechać rywali, ale Ci w miarę łatwo obronili ten atak. Pomysł był naprawdę fajny, ale wykonanie strasznie słabe, przez co mamy remis 8:8. Kanadyjczycy przejęli inicjatywę i teraz to oni świetnie bronią, podobnie jak wcześnie Astralis i mamy już 11:8Optic od kilku rund nie radzi sobie zbyt dobrze. Dev1ce ze swoją drużyną rozpoczęli zwycięską passę i mają już remis 11:11. Po ciężkiej przeprawie w drugiej połowie Duńczycy w końcu wychodzą na prowadzenie i zaczynają kontrolować mecz. Astralis walczy o pierwsze zwycięstwo na turnieju w Atlancie. Są już naprawdę blisko, bo brakuje jednej rundy do triumfu. W tej chwili na tablicy wyników widnieje 12:15. Koniec! Astralis zwycięża pierwszy mecz na Majorze ELEAGUE w Atlancie.

  • Canada Optic Gaming 12:16 Denmark Astralis