Na niedługo rozpocznie się kolejna runda zmagań na ELEAGUE Major: Boston 2018. Część zespołów będzie już bardzo blisko upragnionych awansów do ćwierćfinałów, część zwiększy swoje nadzieje na playoffy, a pozostałe staną nad przepaścią oznaczającą wyeliminowanie z turnieju. Sprawdźmy więc, jak prezentują się poszczególne pary drugiej rundy fazy legend.

Russian Federation QBF

Kurs: 4.58

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 1-0

Godzina: 16:00

Gambit Esports Kazakhstan

Kurs: 1.12

Te dwie formacje z regionu CIS zapewniły nam wczoraj pełen wachlarz emocji. Z jednej strony, Quantum Bellator Fire sprawiło bardzo niemiłą niespodziankę kibicom Virtus.pro, pokonując polską drużynę zaledwie do 3. Z drugiej – Gambit Esports pokazało nam kawał solidnej gry przeciwko Natus Vincere na de_nuke. Według typerów, faworytem tego spotkania są zwycięzcy ostatniego majora. W pełni się z tym zgadzam. Fakt, QBF awansowało do tej fazy i już po pierwszym meczu ma korzystny bilans, jednakże patrząc na grę tej formacji, możemy stwierdzić, że pod względem taktyk nie ma ona startu do Gambit. We wczorajszym meczu tak naprawdę wygrało wykorzystywanie każdego błędu Polaków i cierpliwość. Ekipa Mikhaila „Dosia” Stolyarov udowodniła, że prócz przygotowania pod względem celności, ma w zanadrzu też świetne decyzje i taktyki. Po tym zespole możemy spodziewać się, że jest gotowy na każdą mapę. QBF powinno więc być dla Gambit tylko formalnością w drodze po drugie z rzędu zwycięstwo.

Turkey Space Soldiers

Kurs: 2.37

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 0-1

Godzina: 17:15

Cloud9 United States

Kurs: 1.45

Pierwszy mecz pomiędzy wczorajszymi przegranymi. Space Soldiers po bardzo wyrównanym spotkaniu uległo SK Gaming, które dopiero pod koniec znalazło sposób na przeciwstawienie się rywalom. Cloud9 natomiast musiało uznać zdecydowaną wyższość G2 Esports. Turecka formacja pokazała się z naprawdę bardzo dobrej strony. Jeśli dzisiaj dobrze wejdzie w mecz, to wydaje mi się, że powinna pokonać amerykańskich przeciwników. C9, pomimo tego, że patrząc na kursy jest typowane do roli faworyta, będzie miało niesamowicie twardy orzech do zgryzienia.

European Union FaZe Clan

Kurs: 1.25

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 1-0

Godzina: 18:30

Vega Squadron Russian Federation

Kurs: 3.21

To spotkanie prawdopodobnie będzie jednym z ciekawszych. Nikt już nie ma prawa mówić, że Vega Squadron jest „drużyną do bicia”. Rosjanie najpierw udowodnili swoja wartość w kwalifikacjach, by wczoraj pokazać, że nawet zespoły z mianem „legendy” nie są im straszne, pokonując North 16:10. Pierwszym przeciwnikiem FaZe Clan było fnatic, które nie sprawiło europejskiemu superteamowi specjalnych problemów. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że jedyny zespół, który pokonał FaZe w fazie pretendentów to… Vega! Ekipa Finn „karrigan” Andersen z pewnością została dotknięta porażką 6:16 i teraz będzie próbowała wyrównać rachunki z Rosjanami. Jednego możemy być pewni. Tym razem FaZe nie podejdzie już tak lekceważąco do tego zespołu. Vega Squadron z kolei spróbuje ponownie zmiażdżyć tego rywala. Szykuje się więc naprawdę zacięta walka.

France G2 Esports

Kurs: 1.37

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 1-0

Godzina: 19:45

Team Liquid United States

Kurs: 2.26

Obydwie drużyny nie miały wczoraj większych problemów ze swoimi przeciwnikami. Najpierw Liquid pokonało BIG do pięciu, a następnie G2 Esports pokazało C9, kto jest górą, wygrywając 16:8. Patrząc jednak na wcześniejszą fazę, Francuzi zwyciężyli w trzech spotkaniach z rzędu, będąc tym samym jedną z dwóch drużyn, które jako pierwsze awansowały do fazy legend. Dla Team Liquid była to swoista droga przez mękę. Tylko fakt, że z powodu braku 100 Thieves zostały rozegrane jeszcze mecze pomiędzy zespołami z bilansem 2-3, pozwolił Amerykanom na szczęśliwe wręcz dostanie się do części zasadniczej turnieju. Liquid nie gra źle, o czym przekonaliśmy się podczas wczorajszego meczu z niemieckim BIG, mimo to, ekipa ta raczej nie zdoła dzisiaj stawić czoła G2. 

Brazil SK Gaming

Kurs: 1.55

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 1-0

Godzina: 21:00

mousesports European Union

Kurs: 2.15

Jeśli spojrzymy na kursy, to zobaczymy, że według typerów SK Gaming jest faworytem w tej parze. Ja jednak absolutnie się z tym nie zgadzam. Mousepsorts we wczorajszym spotkaniu zmiotło Astralis z powierzchni Ziemi. Wyglądało to mniej-więcej tak, jakby zawodnicy tej formacji grali przedmeczową rozgrzewkę. Duńczycy nie mieli nic do powiedzenia i już po chwili musieli pogodzić się z kolosalną porażką 2:16. Przeciwnikiem SK w pierwszej rundzie było Space Soldiers. Nie umniejszając Turkom, ale jeśli SK będzie grało na podobnym poziomie przeciwko mouz, co wczoraj kontra SS, to wątpię, czy zdoła zdobyć więcej niż dziesięć punktów. Głównym wczorajszym problemem składu Gabriela „FalleN” Toledo był brak coldzery. Oczywiście nie w sensie dosłownym. Chodzi o to, że coldzera w ogóle nie mógł się odnaleźć w grze. Reszta dawała radę, ale jeśli Brazylijczycy chcą myśleć o zwycięstwie w drugiej rundzie, to zdobywca MVP za grę w ubiegłym roku musi się obudzić z letargu.

Poland Virtus.pro

Kurs: 2.37

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 0-1

Godzina: 22:15

Fnatic Sweden

Kurs: 1.45

Polscy kibice z pewnością najbardziej wyczekują na to spotkanie. Po wczorajszej sromotnej porażce, jaką odniosło Virtus.pro  w meczu z Quantum Bellator Fire, Polacy stracili szansę na dobre rozpoczęcie rozgrywek. Przed meczem wydawać by się mogło, że na łatwiejszego przeciwnika trafić nie mogli. Historia jednak pokazała, jak to faktycznie było. Głównym problemem polskiego zespołu było całkowite zlekceważenie oponentów. Głupie błędy i zbyt agresywna gra po stronie broniącej zebrały swoje żniwo.

Pierwszym przeciwnikiem Fnatic było G2 Esports. Ekipa Maikila „Golden” Selim musiała uznać zdecydowaną wyższość Francuzów. Mimo to, FNC nie grało najgorzej, a porównując tę drużynę Polaków, grało zdecydowanie lepiej kontra dużo trudniejszemu oponentowi. Niestety, ale trzeba się zgodzić z faktem, że na chwilę obecną, jeśli Virtus.pro nie skoryguje rażących wręcz błędów z wczoraj, to Fnatic jest faworytem w tej parze.

Germany BIG

Kurs: 2.7

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 0-1

Godzina: 23:30

Natus Vincere Ukraine

Kurs: 1.35

Dwójka wczorajszych przegranych, po których – mimo wszystko – nie spodziewaliśmy się aż tak słabej gry. Obydwa zespoły zakończyły swoje zmagania rundy pierwszej z wynikiem 5:16. BIG przegrało z Team Liquid, a Natus Vincere z rewelacyjnym Gambit Esports. W tym przypadku typerzy obstawiają w roli faworyta Na`Vi. Patrząc na obydwa składy, wydaje się to być bardzo prawdopodobne. Ćwierćfinaliści poprzedniego majora nie będą mieli przed sobą łatwego zadania.

Denmark Astralis

Kurs: 1.55

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 0-1

Godzina: 00:45

North Denmark

Kurs: 2.15

W tym przypadku możemy stwierdzić, że będą to wielkie i jakże ważne duńskie derby. Dwie legendy poprzedniego majora, które wczoraj zaliczyły upadki. W przeciwieństwie do Astralis, upadek North nie był jednak tak spektakularny. Ekipa glav1ego została zniszczona przez mousesports 2:16. Między innymi dlatego w tej parze moim faworytem jest North, które po prostu zagrało lepiej przeciwko Vega Squadron. Gra tego zespołu, pomimo przegranej mogła się podobać. A w przypadku Astralis… Tutaj nie mówimy o żadnej grze.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ELEAGUE Major: Boston 2018. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.