Za niedługo rozpocznie się czwarta runda kwalifikacyjna podczas ELEAGUE Major: Boston 2018. Dla niektórych zespołów będzie to możliwość upragnionego awansu, a dla innych zaś – koniec przygody z turniejem. Zobaczmy, jak prezentują się szanse poszczególnych składów.

United States Misfits

Kurs: 1.54

Drużyny z bilansem 1-2

Godzina:
16:00

AVANGAR Kazakhstan

Kurs: 2.17

Misfits było przez wielu typowane do roli czarnego konia pierwszej fazy ELEAGUE Major: Boston 2018. Pierwszy mecz tej drużyny zapowiadał, że faktycznie możemy być świadkami niespodzianki. Niestety, ale późniejsze dwie porażki sprawiły, że ekipa ta stanęła nad przepaścią, a niewłaściwy krok – przegrana – oznaczać będzie dla nich koniec turnieju. Nieco inaczej było w przypadku kazachstańskiego składu AVANGAR. Tutaj nikt nie dawał większych szans na sukces. Ba! Kazachowie byli typowani jako jeden z dwóch teamów, które odpadną już w trzeciej rundzie. Od początku jednak, pomimo dwóch przegranych i wczorajszej wygranej z F3, AVANGAR prezentowało całkiem dobrą i stabilną formę. Dlatego też uważam, że mimo wszystko to ekipa Ali „Jame” Diami uchroni się od spadku i awansuje do kolejnej rundy.

United States Team Liquid

Kurs: 1.78

Drużyny z bilansem 2-1

Godzina:
17:15

Vega Squadron Russian Federation

Kurs: 1.82

Team Liquid wygraną z Renegades zapewniło sobie możliwość awansu do następnej fazy ELEAGUE Major po czwartej rundzie. Amerykanie z pewnością są głodni zwycięstwa. Fakt, że już mogą awansować cieszy tym bardziej, że grają wraz ze swoim trenerem zewsem, z powodu regulaminu, który nie pozwalał grać steelowi. Ich przeciwnik nie jest „drużyną do bicia”, już nie. Jak przed majorem powiedziałem, że Vega ma spore szanse na wyjście z tego etapu kwalifikacji, to zostałem wyśmiany. Mimo, że zabrakło niewiele, to wczorajszy mecz tego zespołu przeciwko G2 Esports chyba był wystarczającym dowodem na to. Rosjanie znaleźli się w gronie zespołów, które już przy pierwszym możliwym podejściu mogły awansować dalej. Szkoda tej wczorajszej przegranej, bo po takim monstrualnym comebacku, zyskaniu punktu meczowego rzutem na taśmę, przegrać w dogrywce… To boli, jednakże gorąco wierzę, że ta porażka zmotywuje Vega Squadron do dzisiejszego starcia i dlatego też osobiście stawiam rosyjski skład w roli faworytów do dzisiejszego awansu.

European Union FaZe Clan

Kurs: 1.39

Drużyny z bilansem 2-1

Godzina:
18:30

Natus Vincere Ukraine

Kurs: 2.55

Pojedynek ekipy, która przez wielu była stawiana jako drużyna, która nie przegra ani jednego spotkania z formacją, dla której tak naprawdę samo wyjście do dalszej fazy będzie już jakimś małym osiągnięciem. FaZe Clan przegraną z Vega Squadron sprawiło wszystkim nie lada niespodziankę. Większości jednak nieudaną, z powodu ich Pick`Emów. W każdym razie, FaZe nie bez przyczyny jest typowane  jako faworyt tego spotkania. Zgadzam się z tym w pełni. Natus Vincere wprawdzie „przejechało się” po Sprout, jednakże w każdym ze swoich trzech meczów, Na`Vi grało po prostu gorzej na tle tego, co grało FaZe (może poza wpadką z VS).

Turkey Space Soldiers

Kurs: 2.43

Drużyny z bilansem 2-1

Godzina:
19:45

mousesports European Union

Kurs: 1.43

Ostatni mecz rundy czwartej, którego zwycięzca zapewni sobie miejsce w fazie zasadniczej majora. Space Soldiers nareszcie ma szansę, by znaleźć się w tej fazie. Jeśli teraz się nie uda, to turecki skład będzie miał jeszcze jedną szansę. Dlaczego od razu zakładam, że teraz może się nie udać? Mousesports prezentuje się po prostu lepiej. To, co robi XANTARES w Space Soldiers, to w mojej opinii w mouz takich zawodników jest czterech. Tylko Cloud9 zdołało póki co stawić czoła „Myszom”. W przypadku Turków było to Sprout. Pomimo posiadania takiego samego bilansu, uważam, że ten mecz powinien być dla ekipy Chris „chrisJ” de Jong formalnością w drodze po najlepszą ósemkę całego turnieju.

Australia Renegades

Kurs: 1.51

Drużyny z bilansem 1-2

Godzina:
21:00

Sprout Germany

Kurs: 2.33

To może być najciekawsze spotkanie tej rundy. Oba zespoły prezentują mniej-więcej podobny poziom. Renegades odniosło porażki w meczach kontra Vega Squadron oraz Team Liquid. Australijski team wygrał natomiast w drugiej rundzie przeciwko Team EnVyUs. Ekipa, która od tego meczu kierowana jest przez Pawła „innocent” Mocka pokonała jedynie Space Soldiers, przegrywając później z Cloud9 oraz Natus Vincere. Dotychczas, Sprout było prowadzone przez Denisa „denis” Howell. Zmiana in-game leadera może albo dodać ekipie wiatru w skrzydła, albo wręcz przeciwnie – może być też ostatnim gwoździem do trumny. Z racji tej zmiany, pomimo całej wiary, jaką pokładam w awans Sprout, zgadzam się z kursem. Faworytem jest mimo wszystko Renegades.

Réunion QBF

Kurs: 3.09

Drużyny z bilansem 1-2

Godzina:
22:15

Team EnVyUs France

Kurs: 1.27

Nad tym meczem nie trzeba się specjalnie pochylać. Faworyt może być tylko jeden i jest nim Team EnVyUs. QBF nie grało źle na przestrzeni trzech spotkań, które już ma za sobą. EnVy natomiast grało zdecydowanie poniżej oczekiwań, jakie mamy wobec takiego składu. Największym sprzymierzeńcem Francuzów jest tutaj doświadczenie. EnVy wspomniane doświadczenie będzie potrafiło przekuć w skupienie się w nawet ciężkim momencie, w przeciwieństwie do Rosjan, którzy nie mają już tyle za sobą.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ELEAGUE Major: Boston 2018. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!