Już jutro powracają rozgrywki ELEAGUE Major Boston 2018. Piątkowe popołudnie rozpocznie najważniejszy etap Majora, czyli fazę pucharową.

Za nami dwa weekendy pełne wrażeń. Już jutro wkroczymy w najważniejszą fazę – play-offy, która na pewno przyniesie ze sobą niesamowite emocje. Osiem spośród dwudziestu czterech drużyn stanie w szranki i będzie walczyć o tytuł najlepszej drużyny na świecie. Zwycięzca może być tylko jeden. Przeanalizujmy więc, kto ma największe szanse na przebrnięcie przez ćwierćfinały do kolejnego etapu.

European Union FaZe Clan

Kurs:
1.28 : 3.03

Data rozpoczęcia
godz. 16:00, 26.01.18r

European Union mouseposrts

Dwa międzynarodowe składy staną w szranki w walce o półfinał. FaZe Clan zdecydowanie od samego początku jest stawiane w roli faworytów do wygrania całego turnieju. Końcówka 2017 roku była dla nich bardzo udana. Pokazali, że aspirują na najlepszą drużynę na świecie w nowym roku. Rozpoczęcie obecnego sezonu od wygranej Majora, byłoby dla nich wymarzonym startem.

Skład karrigana rozpocznie zmagania w ćwierćfinale od pojedynku, który odbył się w finale ostatniego dużego turnieju ubiegłego roku – finałów ligi ECS. Właśnie tam przyszło im się zmierzyć z mousesports. Wszyscy chyba pamiętają ten niezwykle zacięty pojedynek. W meczu best-of-three zobaczyliśmy łącznie 106 rund! Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie chciała dać za wygraną. Jednak wtedy mousesports pokazało, że potrafi grać na FaZe. Zapewne obydwa składy dokładnie przeanalizują wszystkie mapy z tego spotkania i spróbują wyeliminować błędy.

Kurs mocno faworyzuje FaZe Clan, lecz sądzę, że jest to mocno przerysowana przewaga. Myszy potrafią walczyć z najlepszymi ekipami na świecie i nieraz udowadniały na co je stać. Dodatkowo podczas tego turnieju widzieliśmy dwa oblicza FaZe – te, które przegrało z Vega Squadron oraz te, które wykonało fenomenalny powrót w spotkaniu z SK. Ich forma po przerwie się jeszcze nie ustabilizowała i wygrana zależeć będzie od postawy poszczególnych zawodników. Jeżeli oskar wejdzie na wyżyny swoich umiejętności, to mousesports ma realne szanse na wygranie tego meczu.

Ukraine Natus Vincere

Kurs:
1.14 : 4.28

Data rozpoczęcia
godz. 18:30, 26.01.18r

Russian Federation QB Fire

Około 95% skazywało Quantum Bellator Fire na porażkę, obstawiając w Pick'Em Challenge, że zakończą Fazę Legend bez żadnego zwycięstwa. Rosjanie utarli wszystkim nosa i w świetnym stylu awansowali do play-offów. Ich ostatnie spotkanie przysporzyło najwięcej emocji, gdzie udało im się wygrać 14 rund z rzędu. Ta niepozorna drużyna okazała się być objawieniem tego Majora. Sami zawodnicy mówią, że nie wiedzą jak tego dokonali, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu nikt o nich nie słyszał.

Zmierzyć im się przyjdzie ze starymi wygami. Natus Vincere po tragicznym roku 2017 dobrze rozpoczyna nowy sezon. Powrót do grona legend na pewno doda im pewności siebie, która będzie im niezbędna w kolejnych turniejach, gdzie ponownie muszą udowodnić swoją wartość. Wiele osób twierdzi, że otrzymali dar od losu trafiając na Quantum Bellator Fire w ćwierćfinale, jednak jest to niewygodny przeciwnik, o czym przekonaliśmy się już nieraz.

QB Fire to zespół, który wciąż nie odkrył wszystkich kart. Niemalże każda drużyna w przedmeczowym wywiadzie mówiła, że z nimi nie powinni mieć problemów. Rosjanie jednak pokazywali swoją wartość i zaskakiwali swoim agresywnym stylem gry. Natus Vincere będzie musiało podejść do tego spotkania z tzw. zimną głową. Jeżeli nie zlekceważą oponentów i solidnie się pod nich przygotują, powinni być w stanie wygrać.

France G2

Kurs:
1.43 : 2.43

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 26.01.18r

United States Cloud9

Francuzi jak dotąd pokazują się z fenomenalnej strony. Od fazy wstępnej nie przegrali ani jednego spotkania pokonując m.in. mousesports, EnVyUs czy Quantum Bellator Fire. Wyróżniającym się zawodnikiem został NBK, który podczas tego turnieju niespodziewanie stał się jednym z najlepszych zawodników spośród wszystkich graczy. Dzięki świetnej postawie udało im się powrócić do grona legend, a teraz stoją przed realną szansą dojścia nawet do finału.

Zmierzą się z jedynymi Amerykanami, którzy ostali się na turnieju. Cloud9 podobnie do G2 bezbłędnie przeszło przez fazę wstępną, lecz tragicznie rozpoczęli Fazę Legend. Po pierwszych dwóch porażkach wielu spisało ich na straty, lecz ostatecznie udało im się awansować do play-offów. Mocno przyczynili się do tego Stewie2k oraz RUSH, którzy w wygranych meczach byli nie do zatrzymania.

Obydwie ekipy rozpoczęły swoją przygodę w Fazie Pretendentów i osiągnęli spory sukces dochodząc do play-offów. Sądzę jednak, że to Francuzi wyglądali solidniej i to oni mają większe szanse na wygranie go meczu. Ze mną zgadzają się użytkownicy eFortuny, a wskazuje na to kurs w tym pojedynku.

Brazil SK Gaming

Kurs:
1.36 : 2.66

Data rozpoczęcia
godz. 16:00, 27.01.18r

Fnatic LoL

Sweden fnatic

Jak to zazwyczaj bywa, najlepsze zostało zostawione na koniec. SK Gaming jest lepszą różnicą, ale grają Majora w osłabieniu. Zostali zmuszeni odsunąć boltza od składu i ponownie występować z felpsem. Mimo to udało im się dość łatwo przebrnąć przez Fazę Legend, zaliczając wyłącznie jedną porażkę na FaZe Clan. Brazylijczycy dobrze zaadaptowali się do sytuacji, a felps potrafił stanąć na wysokości zadania.

Natomiast fnatic po tym Majorze zostało jedyną organizacją, która występowała w fazie pucharowej na każdym Majorze. W tym roku wielkie podziękowania należą się do KRiMZa, który nieraz brał ciężar gry na swoje barki. Po Fazie Legend jest trzecim najlepszym graczem turnieju, który po pięciu mapach wypracował sobie rating na poziomie 1.50. Zdecydowanie jest to oszałamiający wynik.

Teoretycznie SK Gaming jest lepszą drużyną od fnatic, lecz wtedy gdy nie brakuje im boltza. Osłabienie w postaci zmiennika sprawia, że poziom mocno się wyrównuje. Według kursu Brazylijczycy są faworytem tego pojedynku. Nie ryzykowałbym jednak wszystkiego stawiając na nich, gdyż KRiMZ ponownie może pokazać, że status legendy mu się należy.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ELEAGUE Major: Boston 2018. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Mecze można oglądać z angielskim komentarzem na oficjalnym kanale ELEAGUE, lub z polskim komentarzem na tym kanale. Dodatkowo wszystkie informacje o turnieju znajdują się na naszej specjalnej podstronie dedykowanej temu wydarzeniu.