Zmagania w Atlancie przechodzą do decydującej fazy. Już w ciągu najbliższych dni dowiemy się, kto wywalczy udział w bostońskich playoffach, a kto zakończy swoją przygodę na tym etapie ELEAGUE Major: Boston 2018. Przyjrzyjmy się zatem parom pierwszej rundy fazy grupowej.

Denmark North

Kurs: 1.53

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 16:00

Vega Squadron Russian Federation

Kurs: 2.15

Zmagania w fazie grupowej rozpocznie duet North oraz Vega Squadron. Pierwsza z tych ekip znalazła się w gronie najlepszej ósemki podczas ostatniego majora, jakim był PGL w Krakowie. Vega Squadron natomiast w świetnym stylu wywalczyło awans w głównych kwalifikacjach. Patrząc na oba zespoły, możemy zauważyć, że w teorii to North jest lepsze. Duńską formację częściej możemy podziwiać na najważniejszych światowych turniejach. Kwalifikacje pokazały nam jednak, jak dobrze Vega Squadron przygotowało się do tego turnieju. Spośród czterech rozegranych spotkań, Rosjanie przegrali tylko z G2 Esports, a i to w dogrywce, po niezwykle wyrównanej walce. Kursy wskazują, że faworytem jest North. W mojej opinii to Vega będzie tryumfatorem tego meczu.

Poland Virtus.pro

Kurs: 1.2

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 17:15

QBF Russian Federation

Kurs: 3.6

Virtus.pro – legenda ostatniego majora – chyba nie mogło lepiej trafić w losowaniu na pierwszego przeciwnika. Polska formacja jest w tym meczu zdecydowanym faworytem. Trudno się temu dziwić. Nawet pomimo wątpliwej formy podopiecznych Jakuba „kuben” Gurczyńskiego przed turniejem, możemy śmiało zakładać, że wygrana z Quantum Bellator Fire będzie tylko formalnością. Niemniej jednak, praktycznie nikt też nie zakładał awansu rosyjskiej formacji do fazy grupowej, a jednak… Za QBF przemawia system rozgrywek, czyli best of one.

Patrząc na obie drużyny, nie trudno się dziwić temu, że typerzy zdecydowanie częściej stawiają na Polaków. Trzymamy kciuki za to, aby się nie pomylili.

Germany BIG

Kurs: 1.98

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 18:30

Team Liquid logo

Team Liquid United States

Kurs: 1.65

Kolejny pojedynek odbędzie się pomiędzy duetem BIG oraz Team Liquid. Pierwsza z tych ekip znalazła się w gronie najlepszej ósemki podczas ostatniego majora, jakim był PGL Major w Krakowie. Team Liquid natomiast rzutem na taśmę wywalczyło awans w głównych kwalifikacjach. Patrząc na oba zespoły, możemy zauważyć, że Amerykanie grają w nieco osłabionym składzie, w którym zamiast steela gra zews – trener ekipy. Mimo wszystko, Liquid wydaje się być większym pretendentem do roli faworyta tego spotkania. Niemieccy zawodnicy będą mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Ich przewagą jest niewątpliwie wypoczynek. Z drugiej strony – Team Liquid ma już za sobą kilka pracowitych dni, które z pewnością doszlifowały współpracę w grze pomiędzy stałą czwórką a trenerem.

Sweden Fnatic

Kurs: 2.78

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 19:45

FaZe Clan European Union

Kurs: 1.33

FaZe Clan to absolutny numer jeden ostatnich tygodni. Europejska superformacja ma ostatnio wyśmienity okres, co zresztą udowodniła w meczach fazy pretendentów. No… Może poza starciem przeciwko Vega Squadron, w którym to FaZe zostało zrównane z powierzchnią Ziemi. Mimo tej absurdalnej wręcz porażki (nie umniejszając formie Vegi), w innych spotkaniach, szczególnie w tym kontra Natus Vincere, ekipa Finn „karrigan” Andersen robiła to, na co tylko miała ochotę. Fnatic pokazało nam, że powoli, ale konsekwentnie wraca do grona najlepszych, jednakże od FaZe Szwedów dzieli jeszcze spory kawałek. Nawet spojrzenie na kursy potwierdza to, co napisałem wyżej. W tej pojedynce faworytem jest FaZe Clan.

Denmark Astralis

Kurs: 1.55

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 21:00

mousesports European Union

Kurs: 2.15

Astralis powraca na szczyt. Przed majorem, na profilach zawodników w mediach społecznościowych, mogliśmy zauważyć, że niegdysiejszy numer 1. sporo trenował na bootcampie. Duńczycy z pewnością chcą powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy to wygrali pierwszego majora pod szyldem ELEAGUE. Mało tego – są jednym z faworytów do zgarnięcia tegorocznego tytułu. Mousesports rozegrało przyzwoite kwalifikacje, lecz w mojej, jak i typerów opinii – „Myszy” raczej nie poradzą sobie w pierwszym starciu z ekipą dowodzoną przez Lukasa „gla1ve” Rossandera. Mimo to, wydaje mi się, że wynik końcowy będzie naprawdę bardzo zbliżony. Niewykluczone jest, że to włąśnie w tym meczu o zwycięstwie zadecyduje dogrywka.

United States Cloud9

Kurs: 1.85

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 22:15

Gamers2

G2 Esports France

Kurs: 1.75

Na ten mecz z pewnością czeka wiele kibiców z całego świata. Dwa zespoły, które pokazały się z genialnej strony podczas głównych kwalifikacji w miniony weekend. Ani Cloud9 ani G2 Esports nie przegrało w nich żadnego spotkania. Amerykańska formacja przeżywa ostatnio renesans. Wygrane dwa mniejsze turnieje (DreamHack Denver i iBP Masters) oraz znalezienie się w czołówce ELEAGUE Premier zaostrzyły apetyty zarówno zespołu, jak i jego kibiców. Po bardzo słabym okresie, wreszcie fani Cloud9 nie przeżywają zawodów. G2 Esports regularnie w tym roku pojawiało się na podium lub w jego okolicach przy okazji najważniejszych eventów. Co ciekawe, Francuzi z ELEAGUE Premier odpadli właśnie po przegranej z Cloud9 (0:2). Czy uda im się odpłacić za tę porażkę? Dowiemy się już dziś wieczorem.

Kazakhstan Gambit Gaming

Kurs: 1.8

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 23:30

Natus Vincere Ukraine

Kurs: 1.8

Spotkanie to pretenduje do miana najlepszego ze wszystkich, które zostaną rozegrane w pierwszej rundzie fazy grupowej. Broniące tytułu Gambit Esports kontra Natus Vicere. Już patrząc na same kursy widzimy, jak ciężko jest określić faworytów tego meczu. Oba zespoły nie pokazywały się w ostatnim czasie ze swojej najlepszej strony. Przykładem tego może być właśnie Natus Vincere, które awansowało dopiero z bilansem 3-2. Pamiętajmy jednak, że podczas krakowskiego majora, w składzie Gambit Esports grał Daniil „Zeus” Teslenko, który „powrócił do domu”, reprezentując obecnie barwy Na`Vi. Motywacje jednych i drugich do dzisiejszego zwycięstwa są więc ogromne. Nikogo więc nie powinno zdziwić, jak o losach meczu zadecyduje ostatnia runda z podstawowych trzydziestu, bądź też dogrywka, jak w przypadku Astralis.

Brazil SK Gaming

Kurs: 1.27

Faza grupowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda pierwsza

Godzina: 00:45

Natus Vincere Ukraine

Kurs: 3.09

W ostatnim meczu pierwszej rundy fazy grupowej mierzyć się ze sobą będzie SK Gaming Space Soldiers. Brazylijczycy według typerów są stawiani w roli faworyta. Pamiętajmy jednak, że nie grają w swoim podstawowym składzie. Zamiast boltza gra felps, z którym drużyna, jak otwarcie powiedziała, nie przygotowywała się do tego majora. Tak – SK nawet osłabione jest piekielnie niebezpieczne, jednakże na korzyść Space Soldiers przemawia właśnie ta jedność i zgranie, którego prawdopodobnie będzie brakować Brazylijczykom. Przypomnijmy, że jednym z powodów odsunięcia felpsa po Krakowie był brak zgrania i zbytnia samowola tego zawodnika, która niejednokrotnie psuła grę reszcie drużyny. Ostatecznie możemy stwierdzić, że SK jest faworytem, ale w mojej opinii nie jest nim w 100%. Szanse na wygraną obstawiałbym w granicach 60 do 40 na korzyść SK.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ELEAGUE Major: Boston 2018. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!