100 Thieves było jednym z tych zespołów, które miały dojść naprawdę daleko na ELEAGUE Major. Jak się jednak okazuje… przygoda Brazylijczyków z tym turniejem nawet się nie rozpocznie, gdyż zabraknie ich w Ameryce!

O tym, że fnxbitHEN1LUCAS1 kNgV tworzą drużynę słyszeliśmy już od dawna. Po Majorze, który rozgrywał się w Krakowie zaczęły pojawiać się plotki na temat rozpadu Immortals, czyli składu, który doszedł do Wielkiego Finału PGL Major 2017. W końcu zawodnicy zaczęli odchodzić z Immo i wtedy było już wiadomo, że coś jest na rzeczy, a niebawem poznamy więcej szczegółów. Ostatecznie boltz uciekł do SK, steel trafił do Team Liquid, a pozostała trójka posiadająca status legend musiała stworzyć jakąś silną formację, aby walczyć o najwyższe cele na ELEAGUE Major. Po długim plotkowaniu wszystko zostało potwierdzone, a we wstępie wymieniona piątka zasiliła organizację 100 Thieves.

Brazylijczycy wybrali się na bootcamp do Polski, a konkretniej do gaming house'u Off-Mode. Kiedyś już trenowali w nim, jeszcze grając jako Immortals, więc zapewne spodobało im się i postanowili wrócić tam, ale w zmienionych barwach. Tak naprawdę ich zgrupowanie potrwało bardzo długo. Zapewne budowali całą swoją grę od podstaw, starali się przygotować jak najwięcej zaskakujących taktyk, żeby na ELEAGUE Major pokazać wszystkim, jaką mają w sobie moc. Wszystko byłoby pięknie, bo na pewno 100 Thieves pod względem przygotowania gry było gotowe do wyjazdu, ale jak się okazało – pojawiły się problemy imigracyjne i… bita i spółki zabraknie na trwającym od wczoraj Majorze!

Jest to łamiąca wiadomość, bo każdy z pewnością chciał zobaczyć ich grę, a tu jak się okazuje – przez problemy migracyjne zabraknie Brazylijczyków. Jeżeli chodzi o to, kto zajmie ich miejsce, to oczywiście organizatorzy musieli coś wymyślić. Oficjalnie jest tak, że drużyny, które po fazie pretendentów będą miały bilans 2/3, zagrają dodatkowe pojedynki, które wyłonią ekipę, która awansuje dalej.

Dziś rozpocznie się drugi dzień zawodów w Atlancie. O godzinie 16:00 wystartuje pierwsze spotkanie między FlipSid3Team Liquid. Przypominamy, że turniej możecie oglądać zarówno po angielsku, jak i po polsku.