Luminosity Gaming wygrało wszystkie dwoje mecze, które odbyły się do tej pory w ramach ligi ELEAGUE. Teraz Brazylijczycy będą grać w finale grupy „A”.

Luminosity Gaming po pokonaniu wszystkich przeciwników w swojej grupie zmierzy się w jej finale ze zwycięzcą meczu Team Renegades vs. Cloud9.
Brazylijska drużyna do tego etapu dotarła bez straty ani jednej mapy (!), co pokazuje w jak znakomitej formie są obecnie zawodnicy.

W półfinałowym spotkaniu LG pokonało Team Liquid. Na de_mirage Amerykanie rozpoczęli jako antyterroryści. Wygrali zarówno pistoletówkę jak i eco przeciwników. Luminosity Gaming zdobyło kolejny punkt i idąc za ciosem wygrało następne cztery. Pozwoliło to graczom na solidne zasilenie swoich „portfeli”, dzięki czemu nie mieli problemu z graniem fulla nawet po przegranej ósmej rundzie. Ostatecznie ta połowa zakończyła się wygraną LG- 10:5.

Po zmianie stron, brazylijski zespół nie pozostawił cienia wątpliwości, że to oni będą tryumfować na tej mapie. Przegrali tylko jedną rundę.

de_nuke

To była zdecydowanie bardziej emocjonująca mapa tego spotkania. Wynik pierwszej połowy po raz kolejny otworzył Team Liquid, który wygrał pierwsze trzy rundy. Brazylijska drużyna doprowadziła do remisu, po czym ich przeciwnicy wygrali cztery następne starcia. W pierwszej części tego meczu Luminosity Gaming zdobyło jeszcze dwa punkty i przegrało ją z wynikiem 5:10.

Druga połowa to już zupełnie inna historia. Brazylijczycy szli do przodu zdobywając rundę za rundą.  Team Liquid było bezsilne i tylko dwa razy udało im się pokonać antyterrorystów.
Luminosity Gaming wygrało de_nuke 16:12.