Pojedynek SK Gaming kontra Heroic był drugim meczem otwarcia grupy D. Wiele osób stawiało Brazylijczyków w roli zdecydowanego faworyta, jednak spotkanie to okazało się pojedynkiem Dawida z Goliatem.

5

Heroic rozpoczęło od wygrania pistoletówki, najprawdopodobniej przez błąd w komunikacji Brazylijczyków. Coldzera zostając w sytuacji jeden na czterech chciał podpalić miejsce podłożenia bomby, lecz znajdowała się ona gdzieś indziej. SK w pierwszym fullu zdecydowali się powoli zaatakować bombsite, lecz próba ta zakończyła się fiaskiem. Heroic wyglądało świetnie po stronie antyterrorystów. Wiedzieli w jaki sposób ustawiać się pod przeciwników oraz które pozycje wymagają większej uwagi. Swoje pierwsze potknięcie zaliczyli dopiero na wynik 7:1. Dopiero wtedy SK zaczęło walczyć jak równy z równym. Przed końcem pierwszej połowy zdobyli wyłącznie cztery punkty.

Duńczycy w drugą połowę rozpoczęli od wygranej pistoletówki. Po tym jak nie dali się zaskoczyć w ciągu następnych dwóch rund, szala wygranej zaczęła przechylać się na ich stronę. Brazylijczycy byli w stanie się obronić wyłącznie raz przed końcem meczu, który Heroic wygrało wynikiem 16:5.