Pojedynek Astralis kontra Team Liquid otworzył zmagania grupy D w turnieju ELEAGUE CS:GO Premier 2017. Walka toczy się o ostatnie dwa miejsca w walce o puchar.

Przebieg spotkania

Astralis rozpoczęło od wygrania pistoletówki po stronie antyterrorystów. Amerykanie dzięki podłożonej bombie w pierwszej rundzie byli w stanie szybciej zakupić pełne ekwipunki. Nie pozwoliło im to jednak zaskoczyć przeciwników, przez co Duńczycy zyskali sporą przewagę już na początku tego spotkania. Liquid nie potrafiło znaleźć pomysłu na grę. Usilnie próbowali powolnych wejść na bombsite'y, lecz Astralis świetnie odpierało każdy z tych ataków wykorzystując do tego swoich niesamowitych strzelców. Liquid przy napieraniu na BS-y często nie byli w stanie wyeliminować nawet jednego zawodnika. Gdy przegrywali już 0-10 ich trener zażądał pauzę taktyczną. Przyniosła ona zamierzony skutek, ponieważ Team Liquid zdobyło swój pierwsze punkt w tym meczu. Ostatecznie Amerykanie zapewnili sobie możliwość powrotu w drugiej połowie dzięki trzem zdobytym punktom.

Liquid wygrało drugą pistoletówkę, dzięki czemu udało im się odrobić kilka rund. Duńczycy odpowiedzieli od razu na pierwszym fullu, lecz Amerykanie nie dali za wygraną i heroicznie walczyli o powrót do tego spotkania. Zaliczka jaką wypracowali sobie w pierwszej połowie okazała się jednak zbyt mała. Ostatecznie to Astralis zapewniło sobie wygraną wynikiem 16:11.

Podsumowanie

Liquid tragicznie rozpoczęło ten mecz, co świetnie wykorzystali zawodnicy Astralis. Jedynie trzy punkty zdobyte w pierwszej połowie przez Liquid nie pozwoliły im na wygraną w tym spotkaniu. Mimo heroicznej próby odrobienia strat w drugiej połowie, Amerykanie musieli uznać wyższość przeciwników.